× Pojďte do toho s námi.

Karel Schwarzenberg v Plzni vyhlásil válku korupci

19. 2. 2010
V pátek 19. února zavítal do Plzně senátor a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Svůj celodenní program zahájil besedou se studenty Západočeské univerzity, kde promluvil o aktuálním stavu české politické scény. Následovala diskuse, během níž se studenti ptali na různorodé oblasti české i mezinárodní politiky.
 
Studenty zajímalo, jak Karel Schwarzenberg hodnotí české předsednictví v Radě Evropské unie. „Česko se zpočátku ujalo role hlavního mluvčího Evropy vysoce aktivně a kompetentně. Naše prestiž v očích ostatních členských zemí prudce stoupala. Ministři, jakož i příslušní úředníci a diplomaté, si počínali nad očekávání zahraniční veřejnosti. Pád vlády způsobil absolutní obrat nastoleného kurzu. Naše pověst se vinou úzkoprsého sobeckého kalkulu některých politiků ocitla na bodě mrazu. Bohužel, je-li obnova reputace náročným úkolem pro firmu, u státu zmíněné pravidlo platí dvojnásob. Stojíme tudíž před klíčovým procesem, na jehož konec zatím nelze dohlédnout,“ uvedl Karel Schwarzenberg.

Ústřední téma volební kampaně TOP 09: Boj proti korupci

V poledne se Karel Schwarzenberg zúčastnil tiskové konference v restauraci Potrefená Husa, kde nastínil ústřední téma volební kampaně TOP 09 – boj proti bobtnajícímu korupčnímu prostředí v ČR.  „Počátkem 90. let čeští politici a intelektuálové uvažovali o modelech, které bude naše ekonomika kopírovat. Jedni se přikláněli k modelu německému, jiní zase k modelu anglosaskému či skandinávskému. Po téměř dvaceti letech je však z mnoha indicií zřejmé, že se vítězně prosadil model sicilský,“ řekl Schwarzenberg.

Slova stranického předsedy doplnil lídr TOP 09 pro volby do Poslanecké sněmovny za Plzeňský kraj Jaroslav Lobkowicz. „Korupční mašinérie zašla mnohem dál, než si dokáže většina občanů připustit. Nejenže podlamuje nezávislost veřejných institucí, ale dokonce likviduje základní pilíře tržního hospodářství, neboť vytlačuje slušnou a čitelnou konkurenci. Místo ní vznikají na státní penězovody napojené monopoly, jejichž zdroj bohatství představují pouze vlivné známosti a zákulisní praktiky, nikoli kvalitní výrobky a služby.“

Po skončení tiskové konference se Karel Schwarzenberg odebral do obchodního centra Olympia Plzeň, kde se konala autogramiáda knihy Knížecí život.

Návštěvu Plzně zakončil předseda TOP 09 v hospodách Na Parkánu a U Šenku, kde diskutoval s občany o aktuálních politických tématech. „Pivo s Karlem“ se nejen v Plzni těší oblibě. Jak poznamenal jeden z hostů v restauraci Na Parkánu: „Je skvělé poznat pana Schwarzenberga osobně a nejen z plakátu nebo televize. Vnímám to velmi pozitivně.“

„Tato akce potvrdila, že není pravda, že lidi politika nezajímá, pouze jsou znechuceni populistickými sliby. Naopak oceňují možnost diskuze v neformálním prostředí plzeňských hospod,“ poznamenala Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09.

Tiskové oddělení TOP 09 Plzeňského kraje
V Plzni dne 19. 2. 2010

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PLZEŇSKÝ KRAJ

Prešovská 201/4
301 00 Plzeň

info@plz.top09.cz
telefon: +420 602377809

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Eva Šafránková

eva.safrankova@top09.cz

telefon: +420 602377809

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme