× Pohněme s tím. Společně!

Jaroslav Lobkowicz navštívil domov pro seniory v Plzni

17. 12. 2012

Do Domova pro seniory sv. Jiří v Plzni na Doubravce přijel v pondělí na adventní setkání a předvánoční besedu poslanec Parlamentu ČR Jaroslav Lobkowicz.

Jaroslav Lobkowicz zavítal letos do Domova pro seniory sv. Jiří již podruhé. Na podzim, kdy sem zavítal prvně, se seznámil s chodem zdejšího domova a povídal si s jeho obyvateli nejen o pracovní náplni poslance ale také o chodu jeho rodinné zelárny v Křimicích. A protože právě probíhala sklizeň a šlapání zelí, hovořilo se také o modřínových kádích na zrání zelí, jeho krouhání a typickém způsobu zpracování, za nímž stojí nezaměnitelná chuť oblíbeného křimického zelí. Tehdy také klientům slíbil, že jim své zelí, až uzraje letošní sklizeň, přiveze ochutnat.

Dnes si s klienty domova plzeňský rodák z Křimic Jaroslav Lobkowicz povídal o rodinných vánočních zvycích i o tom, jak se oslavy Vánoc měnily v průběhu jeho života - když vyrůstal na rodinném zámku v Křimicích i v emigraci v Mnichově. Hovořil také o tom, jak postupně rekonstruuje svůj zchátralý zámek v Křimicích, kde se v letošním roce podařilo veřejnosti zpřístupnit kapli. Seniory pak pozval na prohlídku zámku a zámeckého parku v příštím roce.

Na závěr setkání pak předal klientům domova jako malý dárek křimické zelí ze své zelárny z letošní sklizně a knihu adventních příběhů své neteře Terezie Radoměřské „Vánoce pro kočku.“

Předvánoční setkání jako bylo to dnešní, jsou velmi příjemná. Jsem rád, že jsem si mohl popovídat s lidmi, kteří toho tak jako já mnoho prožili a společně jsme si mohli zavzpomínat i na dětství v Křimicích, kdy byly Vánoce nejkrásnější. Vánoce nejsou jen o materiálních dárcích. Během adventní doby máme možnost si se svými blízkými vzájemně sdělit to, na co není během roku čas, je to doba setkávání a vzájemného sdílení zkušeností, radostí i starostí. Za svůj život jsem poznal, jak je důležité, když se člověk může o své pocity s někým podělit,“ svěřil se se svými pocity Jaroslav Lobkowicz.

ŠTÍTKY

Volby:
2012 senát - 8 - Rokycany: Jaroslav Lobkowicz

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PLZEŇSKÝ KRAJ

Prešovská 201/4
301 00 Plzeň

info@plz.top09.cz
telefon: +420 602377809

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Eva Šafránková

eva.safrankova@top09.cz

telefon: +420 602377809

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme