× Pohněme s tím. Společně!

TOP 09 vzpomínala na Jana Palacha a Josefa Hlavatého

16. 1. 2020

Předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule dnes společně s několika desítkami členů a příznivců na náměstí T. G. Masaryka v Plzni uctil památku Jana Palacha a Josefa Hlavatého položením květin a zapálením svíček.

 Plzeňská TOP 09 si památku obětí Jana Palacha a Josefa Hlavatého připomněla na místě, kde se před jednapadesáti lety upálil mladý plzeňský dělník Josef Hlavatý. Ten následoval čin studenta FF UK Jana Palacha, když se 20. ledna polil hořlavinou a zapálil na tehdejším Dukelském náměstí. Zemřel o pět dní později ve Vojenské nemocnici v Plzni. Z jeho slov vyplynulo, že čin spáchal pod vlivem Palachovy oběti, i když v té době procházel těžkým životním obdobím.

 „Jan Palach řekl, že člověk musí bojovat proti tomu zlu, na které právě stačí. Jeho čin inspiroval mnohé další včetně Josefa Hlavatého a jeho čin a slova by měla být mementem pro nás všechny. Nebuďme lhostejní k tomu, co se kolem nás děje. Nerezignujme na obranu pravdy a spravedlnosti, bojujme proti relativizaci hodnot, nevyměňujeme pohodlí a zisk za mravní hodnoty a čest. Anglický filozof Edmund Burke řekl, že k tomu, aby na světě zvítězilo zlo, stačí když dobří lidé neudělají nic. Jan Palach, Josef Hlavatý a jejich následovníci v boji proti zlu obětovali to nejcennější. Svými hrdinskými činy se postavili na stranu pravdy a svobody. Jejich odvahu je potřeba si připomínat. Stejně jako mít na paměti, že svoboda a demokracie jsou křehké. A proto pojďme každý dělat co je v našich silách, mluvme s lidmi v našem okolí a nedovolme postupný nástup mravní relativizace a nové normalizace,“ říká předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule.

Na dnešním společném setkání nechyběli lochotínská místostarostka Ilona Jehličková, místostarosta centrálního obvodu Ondřej Ženíšek či krajský zastupitel Jiří Dort.

 

 

 

     Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Ilona Jehličková, Michal Vozobule, Ondřej Ženíšek

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PLZEŇSKÝ KRAJ

Prešovská 201/4
301 00 Plzeň

info@plz.top09.cz
telefon: +420 602377809

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Eva Šafránková

eva.safrankova@top09.cz

telefon: +420 602377809

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme