TOP 09 uctila památku 17. listopadu

17. 11. 2021

TOP 09 si dnes v Plzni připomněla 32. výročí 17. listopadu 1989, kdy došlo k brutálnímu zásahu komunistické policie proti pokojné manifestaci organizované vysokoškolskými studenty. Představitelé TOP 09 se k pietnímu setkání shromáždili spolu s dalšími členy a podporovateli již tradičně u Lavičky Václava Havla, kde položili květiny a zapálili svíčky.

 

„Loni jsem ve svém zamyšlení k 17. listopadu vyjádřil naději, že napřesrok, až si budeme připomínat 32. výročí konce komunistického režimu a 82. výročí statečného odporu studentů proti nacismu, budeme mít novou vládu, která postupně obnoví důvěru v demokratické instituce a začne stmelovat společnost. Dnes se tato naděje stala realitou a myslím, že je víc než symbolickým potvrzením známého výroku Václava Havla, že naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne,“ říká předseda plzeňské TOP 09 a náměstek primátora Michal Vozobule.

 

„Svoboda není automatická a samozřejmá. Važme si toho, že ji máme a mějme v úctě ty, kteří za ni bojovali, chránili ji a nebáli se. Připomeňme si dnes společně také všechny ty, kteří za ni položili svůj život. Ať už při pokusu o zdolání železné opony, na komunistických popravištích či v totalitních žalářích a pracovních táborech. Nejen kvůli desítkám tisíc vězněných, mučených, pronásledovaných a zavražděných jsem rád, že 32. výročí pádu komunismu slavíme již bez komunistů ve sněmovně,“ říká poslanec a náměstek hejtmanky Marek Ženíšek.

 

Eva Šafránková, krajská manažerka

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme