TOP 09 pověsí na radnice a úřady tibetské vlajky jako symbol ochrany lidských práv

8. 3. 2019

Stejně jako loni se politici TOP 09 rozhodli podpořit ochranu lidských práv. K akci Vlajka pro Tibet se letos v Plzeňském kraji rozhodlo připojit celkem 12 radnic, na kterých má TOP 09 zastupitele, radní či starosty.  Konkrétně to jsou město Plzeň, městské obvody Plzeň 1, Plzeň 2 – Slovany, Plzeň 3, Plzeň 4 a Plzeň 5 – Křimice, Plzeň 8 – Černice, Blovice, Dobřany, Přeštice, Starý Plzenec a Planá.

„Jako každý rok 10. března, tak i letos se naši zastupitelé nejen v Plzni ale i v dalších městech a obcích našeho kraje přidají k akci Vlajka pro Tibet. Toto gesto se netýká jen Tibetu. Je na podporu všech utlačovaných a okupovaných, je na podporu všech lidí, kterým jsou v jejich zemích upírána samozřejmá lidská práva a svobody. Vážím si proto všech lidí na radnicích, v institucích i jednotlivců, kteří se zachovají stejně. A mám opravdu radost, že letos poprvé od roku 2014 opět zavlaje vlajka na budově plzeňské radnice,“ říká předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule. Ten také v Plzni jako zastupitel tibetskou vlajku v uplynulém volebním období nad vchod plzeňské radnice umístil pomocí pojízdné vysokozdvižní plošiny, když minulé vedení Plzně odmítalo plnit usnesení, které jej k tomu zavazovalo.

Nově se k akci přidají také městské obvody Plzeň 1, Plzeň 8 – Černice nebo Plzeň 4. Na Doubravce usnesení obvodní rady k vyvěšení tibetské vlajky inicioval radní Václav Lacyk (TOP 09). „Jsem rád, že usnesení bylo jednohlasně přijato a že se náš obvod k této akci podporující dodržování lidských práv letos poprvé přidá,“ říká Lacyk.

Již dnes zavlála tibetská vlajka v Křimicích, na budově Úřadu městského obvodu Plzeň 1, kde ji vyvěsila místostarostka Ilona Jehličková (TOP 09) a také na budově úřadu centrálního obvodu, kde ji již počtvrté za sebou vyvěsil současný místostarosta obvodu Ondřej Ženíšek (TOP 09).

Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09

Galerie
Štítky