TOP 09 nabízí 379 osobností pro komunální volby

3. 9. 2018

TOP 09 pro podzimní volby do zastupitelstev měst a obcí v Plzeňském kraji postavila celkem 21 kandidátních listin včetně několika koaličních a těch s podporou místních sdružení a nezávislých kandidátů.

„Jsem rád, že voličům můžeme na všech těchto kandidátkách nabídnout 379 osobností, které mají pevné názory, čitelnou minulost a lidé je v jejich obcích a městech znají. Velmi si vážím všech, kterým není jedno, jak se v jejich městech a obcích žije, jak jsou spravovány a jsou odhodláni pro to něco udělat,“ říká předseda TOP 09 Plzeňského kraje Petr Suchý.

TOP 09 letos spojuje síly ve volbách s dalšími demokratickými stranami. V krajském městě Plzni na kandidátkách TOP 09 kandidují zástupci Strany Zelených a Plzeňské aliance. „Na kandidátní listině pro volby do Zastupitelstva města Plzně i na obvodech máme celou řadu osobností. Je mi ctí, že mohu kandidovat po jejich boku. A děkuji všem, kteří se rozhodli plzeňskou TOPku svou kandidaturou podpořit. Máme Plzni, co nabídnout," říká lídr kandidátky a předseda TOP 09 v Plzni Michal Vozobule.

Tématy, na které se bude TOP 09 v Plzni soustředit, jsou: doprava a parkování, volný čas a vzdělávání. Prioritami komunálních voleb napříč obcemi jsou pak jednoduchá a srozumitelná veřejná správa, hospodárné město, kvalitní dopravní infrastruktura, důstojný život v obci, kvalitní vzdělání a podpora kulturního života v obcích.

Koaliční kandidátky společně s KDU-ČSL postavila TOP 09 v Klatovech a ve Chválenicích. Trojkoalice TOP 09, ODS a STAN vznikla ve Volduchách a společně se STAN kandiduje TOP 09 také v Křimicích. Ve Vejprnicích postavila TOP 09 kandidátku s Piráty a ve Starém Plzenci se Soukromníky a Volbou pro Starý Plzenec a Sedlec.

Přehled všech kandidátních listin a jejich lídrů naleznete v příloze. Kompletní seznam všech kandidátek a kandidátů si pak můžete prohlédnout zde.

Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09

Přílohy
PDF Kandidátní listiny pro komunální volby 2018 v Plzeňském kraji.pdf (73.5 kB)