× Pohněme s tím. Společně!

TOP 09: Koalici jde o posty, ne o program

5. 12. 2016

Klub krajských zastupitelů TOP 09 je přesvědčen, že současné široké koalici nejde o program, ale o rozdělení krajských postů. Proto při ustavujícím Zastupitelstvu Plzeňského kraje 21. listopadu, které následující čtyři roky bude vládnout ČSSD, ODS, Koalice pro Plzeňský kraj a STAN/Patrioti, návrhy koalice na volbu hejtmana, složení Rady a zřízení výborů nepodpořila.

Vládní koalice téměř dvakrát navýšila počet výborů na devět a historicky nejvyšší bude také počet náměstků. Těch bude mít současný hejtman celkem šest.Jsem přesvědčen, že současné koalici nejde o plnění předvolebních slibů a programu, ale především o to, jak si rozdělit placené posty. Jak budou rivalové z předvolební kampaně, kteří se vzájemně napadali, ODS a ČSSD, v koalici plnit své odlišné volební sliby? Navíc se zde opakuje scénář z roku 2012 – post hejtmana bude zastávat někdo, kdo volby nevyhrál a vítězná strana odchází do opozice. Současná koalice by si měla uvědomit, že toto rozhodnutí podrývá důvěru voličů v tradiční politické strany a nahrává podivným uskupení jako například hnutí ANO,“ říká krajský zastupitel za TOP 09 Jiří Pospíšil.

TOP 09 může slíbit, že bude konstruktivní opozicí a rádi povedeme s koalicí věcnou debatu o programu pro Plzeňský kraj. Budeme se snažit dohlížet, aby kraj nakládal s rozpočet hospodárně a vynakládal příspěvky účelně. Především tak, kde to bude pro občany našeho kraje prospěšné. Tedy v klíčových oblastech jako je zdravotnictví, sociální oblast, školství a doprava,“ říká předseda zastupitelského klubu TOP 09 Richard Pikner.

Výsledky hlasování Zastupitelstva Plzeňského kraje o složení nového vedení kraje:

Hejtman: Josef Bernard (ČSSD)

Náměstci hejtmana: Marcela Krejsová (ODS), Martin Baxa (ODS), Ivo Grüner (ČSSD), Zdeněk Honz (ČSSD), Iva Bartošová (Koalice pro Plzeňský kraj), Pavel Čížek (STAN a Patrioti)

Členové rady: Milena Stárková (ČSSD), Radka Trylčová (ODS)

Eva Šafránková, krajská manažerka

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jiří Dort, Richard Pikner, Jiří Pospíšil

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PLZEŇSKÝ KRAJ

Prešovská 201/4
301 00 Plzeň

info@plz.top09.cz
telefon: +420 602377809

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Eva Šafránková

eva.safrankova@top09.cz

telefon: +420 602377809

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme