TOP 09 jde do krajských voleb s ODS

18. 2. 2020

TOP 09 půjde do podzimních krajských voleb v koalici s ODS. Koaliční kandidátka ponese název „ODS s podporou TOP 09 a nezávislých starostů“ a povede ji lídryně kandidátky ODS poslankyně a bývalá rektorka Západočeské univerzity v Plzni Ilona Mauritzová.

„Jsem rád, že společný postup do krajských voleb s ODS, který na začátku února odsouhlasil krajský výbor TOP 09, včera potvrdila také regionální rada ODS. Tím je otevřena cesta k dalšímu vyjednávání podrobností o společné kandidátce. Těší mě také, že společný projekt je atraktivní i pro nezávislé starosty, kteří se na kandidátce také objeví a že tímto krokem debata o spolupráci středopravicových stran v našem kraji nabyla konkrétní podoby. Jsem přesvědčen, že společná kandidátka má velkou šanci na úspěch,“ říká předseda TOP 09 v Plzeňském kraji Petr Suchý.

O výsledné podobě celé kandidátní listiny by mělo být jasno do konce března. Na společné kandidátce by se vedle krajského lídra TOP 09, primáře klatovské nemocnice Richarda Piknera měli objevit bývalý poslanec Marek Ženíšek, starosta Přeštic Karel Naxera či neonatolog Jiří Dort.

 

Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09

 

Štítky
Osobnosti: Petr Suchý
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme