Spojenci pro Evropu vyhráli štafetu živlů v Běhu pro Paměť národa

18. 5. 2019

TOP 09 a Starostové a nezávislí (STAN) se rozhodli spojit síly nejen pro volby do Evropského parlamentu, ale jako Spojenci pro Evropu se dnes také společně zúčastnili Běhu pro Paměť národa v Plzni. Ve své kategorii, tzv. štafetě živlů, se umístili na prvním místě.

"Štafeta živlů měla připomenout skupiny lidí, které minulý režim označoval výrazem živly a všelijak se je snažil potírat. My jsme se rozhodli běžet za Chartisty a jsem moc rád, že jsme touto cestou mohli připomenout osudy lidí, které komunistický režim pronásledoval a perzekuoval, a navíc tím přispět na dobrou věc. Těší mě nejen, že jsme zvítězili, ale především, že výtěžek běhu umožní natočit a uchovat další stovky příběhů těchto lidí," říká místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek.

Ve štafetě, která se běžela na 5 x 1 km a startovala v 11.00 hodin u Ranče Šídlovák v Plzni na Lochotíně, se kromě Marka Ženíška postupně vystřídali ještě starostka Kozolup Michaela Opltová (STAN), místostarosta Městského obvodu Plzeň 3 Ondřej Ženíšek (TOP 09), místostarostka Městského obvodu Plzeň 1 Ilona Jehličková (TOP 09) a předsedkyně TOP týmu Plzeň Adéla Jiránková.

Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09

Galerie
Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme