Plzeň volí SPOLU: ODS, TOP 09 a KDU-ČSL podepsaly memorandum o spolupráci

1. 4. 2022

Zástupci Občanské demokratické strany, TOP 09 a KDU-ČSL dnes podepsali memorandum o vytvoření předvolební koalice SPOLU pro volby do Zastupitelstva města Plzně. Společnou vůli s cílem zvítězit v komunálních volbách na podzim 2022 stvrdili svými podpisy plzeňští předsedové všech tří stran Jiří Šneberger (ODS), Michal Vozobule (TOP 09) a Stanislav Šec (KDU-ČSL).

„Společně jsme se tak rozhodli i s respektem k výsledku voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2021, kdy koalice SPOLU tyto volby v Plzni nejenom vyhrála, ale volilo ji 31,11 procent Plzeňanů. Tento potenciál a důvěru našich voličů chceme využít i v letošních komunálních volbách. SPOLU na české politické scéně nabízí možnost volit slušnou a sjednocenou pravici. Pokládáme tedy za svoji povinnost v koalici SPOLU pokračovat také na úrovni našeho krajského města a věřím, že i v jednotlivých městských obvodech nás budou kolegové následovat,“ uvedl regionální předseda ODS a ministr kultury Martin Baxa, který byl volebním lídrem kandidátky koalice SPOLU pro sněmovní volby.

„Memorandem deklarujeme společnou vůli prosazovat programová východiska a hodnoty, které naše strany dlouhodobě hájí a uplatňují jak na celostátní, tak na komunální úrovni, s odpovědností k dalšímu komplexnímu a vyváženému rozvoji města Plzně. Voliči v Plzni ve sněmovních volbách nevolili pouze proti Andreji Babišovi, ale koalice SPOLU zde výrazně porazila i Piráty. Plzeňané tak svým hlasem dali jasně najevo, že chtějí skutečná pravicová řešení a preferují strany, které jim tohle řešení poskytnou,“ řekl předseda oblastního sdružení ODS Plzeň-město Jiří Šneberger.

Jeho slova potvrzuje i předseda TOP 09 v Plzni Michal Vozobule: „Parlamentní volby ukázaly, že naše tři strany k sobě mají blízko a tuto blízkost vnímají i voliči. Spolupráce v celostátní koalici SPOLU velmi dobře funguje i po volbách a bylo by proto škoda nepokusit se přenést tuto souhru i na komunální úroveň, na níž chceme rozvíjet Plzeň tak, aby byla místem, kde se dobře žije. Věřím, že tomu významně pomohou i přímé a kooperativní vztahy mezi vládou České republiky a představiteli Plzně.“

„V komunálních volbách jde o řešení lokálních témat, která se lidí dotýkají každý den ve svém nejbližším okolí, rodině, komunitě. V koalici SPOLU chceme nabídnout jednotné řešení, které přivede Plzeň k dalšímu rozvoji pro lepší a spokojený život jejích obyvatel, nás všech“, uzavřel předseda KDU-ČSL Plzeň Stanislav Šec.

Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09 Plzeňský kraj

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme