× Pohněme s tím. Společně!

Hlaváč: Průmyslová zóna v Plzenci nebude

26. 9. 2019

Zastupitelstvo Starého Plzence tento týden na svém pondělním jednání projednalo námitky a připomínky k územnímu plánu města. Vyhovělo některým námitkám, které podepsalo téměř tři sta občanů Starého Plzence a předložil je jako zástupce veřejnosti předseda plzenecké TOP 09 Miroslav Hlaváč. Průmyslová zóna, tak jak byla v původním návrhu územního plánu, ve městě nebude.

„Pro občany Starého Plzence je dobrá zpráva, že zastupitelstvo vyhovělo většině námitek, které jsme předložili. Nejbouřlivější debata probíhala okolo průmyslové zóny. Navrhovali jsme, aby byla z územního plánu zóna zcela vypuštěna. Naše město se totiž prezentuje svou historií a investuje peníze, aby přilákalo turisty. Není proto vhodné, aby je na příjezdu do Plzence vítaly průmyslové haly. Zastupitelstvo v zóně ponechalo pouze dva menší pozemky, valná většina zóny byla z plánu vypuštěna a nesmí být zastavěna,“ říká zástupce veřejnosti k podání námitek k územnímu plánu Miroslav Hlaváč.

Díky dalším námitkám bylo také změněno plánované vedení dopravy centrem města.

„Kromě průmyslové zóny jsme podávali námitky také k řešení dopravy ve městě. Hrozilo, že dojde k rozdělení města tím, že by zanikl přejezd na Radyňské ulici. Ten by měl být nově zachován a doprava nepovede ani přes školní zahradu, jak bylo původně plánováno. Vedení dopravy tak bude logičtější a povede převážně po již existujících silnicích. Také se nám mimo jiné podařilo prosadit zmenšení plochy pro zástavbu v lokalitě „Nad traťovkou“ na rozumnou mez,“ dodává předseda TOP 09 Starý Plzenec Miroslav Hlaváč.

Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Miroslav Hlaváč

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PLZEŇSKÝ KRAJ

Prešovská 201/4
301 00 Plzeň

info@plz.top09.cz
telefon: +420 602377809

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Eva Šafránková

eva.safrankova@top09.cz

telefon: +420 602377809

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme