Díky TOP 09 bude Plzenec transparentnější

7. 4. 2017

Veřejnost bude moci nově sledovat jednání Zastupitelstva Starého Plzence pomocí audiozáznamů. Významný krok k transparentnosti se v zastupitelstvu podařilo prosadit díky Miroslavu Hlaváčovi (TOP 09). 

Ten nejprve o zavedení zveřejňování záznamů přesvědčil své kolegy v kontrolním výboru a společně pak podali návrh usnesení, který zastupitelstvo města schválilo na svém jednání 27. března. „Návrh byl nakonec schválen těsnou většinou hlasů, někteří zastupitelé s ním totiž nesouhlasili a předcházela mu poměrně dlouhá debata. O to větší mám radost, že se jej nakonec podařilo prosadit,“ říká člen kontrolního výboru zastupitelstva Starého Plzence Miroslav Hlaváč (TOP 09).

"Občané si budou moci na webových stránkách města pustit záznam z jednání a poslechnout si, co je zajímá. Dosud měli smůlu všichni, kdo nemohli na jednání přijít osobně a byli odkázáni pouze na písemný zápis. Vnímám to jako krok směrem ke zjednodušení informování občanů a k větší transparentnosti,“ vysvětluje, co bude tahle novinka v praxi znamenat, předseda Místní organizace TOP 09 Starý Plzenec Miroslav Hlaváč.  

Eva Šafránková, krajská manažerka

Štítky
Osobnosti: Miroslav Hlaváč
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme