× Pohněme s tím. Společně!

Václav Cempírek: Konečně legálně s dětmi na kolo

4. 5. 2012

Dnes byla konečně v Poslanecké sněmovně schválena novela zákona o provozu na pozemních komunikacích, kterou loni na podzim předložili Václav Cempírek a Jana Kaslová, poslanci TOP 09. Rodiče tak budou moci bez obav vyjet se svými ratolestmi na kole a nebudou pokutováni ani napomínáni za to, že pro menší děti používají cyklovozíky.

Proces schválení novely zákona byl dlouhodobý a provázený živou diskuzí nejen na půdě Poslanecké sněmovny, ale také v Senátu. Skupina poslanců TOP 09 - Václav Cempírek a Jana Kaslová - návrh sněmovně předložila v srpnu loňského roku. Senát nakonec zákon vrátil Poslanecké sněmovně s pozměňovacím návrhem. Senátorům se nelíbil přílepek o spolupráci s nevládními neziskovými organizacemi, který svým bezbřehým a neurčitým výkladem vedl až k extrémním závěrům (např. měření rychlosti by mohly provádět jiné orgány než pouze Policie ČR nebo Městská policie) a vůbec s původním návrhem zákona nesouvisel. „Souhlasím s námitkami Senátu a ani omylem nepodporuji žádné lobbistické záměry, které by se chtěly prostřednictvím novely prosadit,“ řekl Václav Cempírek.

cyklovozik02Po všech peripetiích byla tedy dnes novela zákona schválena a rodiče se mohou bezstarostně prohánět se svými dětmi v cyklovozících. „Jsem přesvědčen, že cyklovozíky jsou tou nejbezpečnější přepravou dítěte na méně rušných komunikacích. Musí ovšem dbát na bezpečnost, mohou jezdit pouze na povolených místech a cyklovozíky musí splňovat jasně dané bezpečnostní prvky (např. parametry vozíku, váha dítěte, bezpečnostní pásy, signální praporek atd.). Jedině tak se vyhneme zbytečným úrazům a nehodám a jízda na kole se stane pro celou rodinu společným, příjemně stráveným časem,“ řekl Václav Cempírek.

Radek Lojda

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PARDUBICKÝ KRAJ

Sladkovského 433
530 02 Pardubice

info@pce.top09.cz
telefon: +420 604229303

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Ondřej Müller

ondrej.muller@top09.cz

telefon: +420 604229303

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme