Štětina v Pardubicích: Jsme v hybridní válce

5. 4. 2018

Současné vztahy mezi Evropskou unií a Ruskou federací vyvolávají mnoho závažných otázek. O svých zkušenostech z Ruska přijel do Pardubic diskutovat europoslanec, válečný zpravodaj, novinář a cestovatel Jaromír Štětina. V rámci autorského čtení z jeho knihy Století zázraků jsme debatovali o bezpečnostních hrozbách současného světa o lásce, válce i životě obyčejných Rusů.

Jaromír Štětina je místopředsedou výboru pro bezpečnost a obranu Evropského parlamentu a z této pozice se zabývá především děním v zemích bývalého Východního bloku, tématy lidských práv, terorismu a hybridní války. 

Při autorském čtení z knihy Století zázraků přibližoval život obyčejných Rusů a dával do souvislostí ruskou mentalitu a současnou geopolitickou situaci.

Jaromír Štětina na besedě několikrát zdůraznil, že Evropská unie, včetně České republiky, je ve stavu hybridní války s Ruskou federací. "Hybridní válka je válka jinými prostředky než jsou palebné zbraně. Sílu raketových systémů a tanků nahrazuje lživá informace," zdůraznil Jaromír Štětina.

Jednotu Evropské unie považuje europoslanec Štětina za základní podmínku abychom mohli takové informační válce vzdorovat. Evropská unie je garantem míru. "Současnou politickou situaci považuji za velmi ohrožující. Nástup populistů a oportunistů naši zemi velmi destabilizuje. Opuštění Evropské unie, případně NATO by pro nás přitom bylo ekonomickou a bezpečnostní katastrofou. Jsem proto velmi rád, že mezi nás pan europoslanec zavítal a mohli jsem vše otevřeně prodebatovat," uzavírá za organizátory Michal Sláma, předseda regionální organizace TOP 09 a vědecký pracovník královehradecké univerzity.

Ondřej Müller, krajský manažer

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Michal Sláma, Jaromír Štětina

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PARDUBICKÝ KRAJ

Sladkovského 433
530 02 Pardubice

info@pce.top09.cz
telefon: +420 604229303

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Ondřej Müller

ondrej.muller@top09.cz

telefon: +420 604229303

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme