× Pojďte do toho s námi.

Sláma: Pardubice parkovací dům potřebují, ale za jakou cenu?

8. 2. 2021

Parkování je palčivým problémem města a radnice ho musí řešit. Chystá se výstavba dvou parkovacích domů v těsné blízkosti. Jeden za Domem hudby a druhý v ulici U Stadionu.  „Pozemek za Domem hudby vnímám jako ne tak urbanisticky cenný a ideální k výstavbě parkovacího domu. Stálo by za to ho maximálně využít, vybudovat i parkoviště podzemní a zkapacitnit k němu příjezd. Z pohledu rozvoje Pardubic je to lepší varianta, než zastavovat další a daleko cennější pozemek užitkovou stavbou,“ říká Michal Sláma, delegovaný expert Komise pro strategii a smart city.

Oblast vytipovaná pro druhý parkovací dům - pozemky mezi Tyršovými sady, arénou, Labem a Sukovou třídou - je jedním z nejcennějších území v centru Pardubic s potenciálem rozšíření městského centra a vybudování reprezentativního bulváru krajského města. „Na takto cenných lokalitách by se měly budovat architektonicky cenné stavby s co nejširším veřejným využitím. Zkrátka hrdě vystavit to architektonicky cenné, a naopak cudně skrýt to potřebné, ale stavěné funkčně a úsporně,“ vysvětluje Michal Sláma z TOP 09.

Není zatím jisté, jaká další zástavba v lokalitě vznikne – zda opravdu letní stadion, zda plánovaný hotel nebo další hokejová hala.  Území by mělo být tak jako tak řešeno jako celek s maximálním ohledem na rozvoj města pro další generace.  „Pardubice mají obrovský potenciál, chybí nám ale dlouhodobá a kvalitní vize rozvoje. Radnice řeší stavbu po stavbě, ale nikoliv území jako celek.“

Pojďme postavit centrum města krásnější, ať na něj můžeme být pyšní. Nestačí přece pouze účelová stavba bez rozmyslu. To se nádechu průmyslového města nikdy nezbavíme,“ uzavírá Michal Sláma, krajský zastupitel a předseda TOP 09 Pardubice.

Ondřej Müller, krajský manažer

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Michal Sláma

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PARDUBICKÝ KRAJ

Sladkovského 433
530 02 Pardubice

info@pce.top09.cz
telefon: +420 604229303

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Ondřej Müller

ondrej.muller@top09.cz

telefon: +420 604229303

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme