Skalický: Nejdůležitější silnice Pardubického kraje se stavět nebude

3. 5. 2016

 „Ministr Brabec nechal parlament projednat novelu o EIA, ale nikdy neupozornil na to, že novela zneplatní všechny starší posudky a zastaví výstavbu všech dopravních staveb. Podtrhuji, že se to týká všech silnic, ne jen těch financovaných z evropských fondů,“ řekl poslanec Jiří Skalický, lídr kandidátky TOP 09 do podzimních krajských voleb.

Podle něj nemá tak výrazné zpomalení výstavby silnic a dálnic v posledních letech v České republice obdoby. Proto také jako poslanec TOP 09 s ostatními kolegy inicioval mimořádnou schůzi sněmovny, které se problémem bude už tento čtvrtek zabývat.

V Pardubickém kraji problém zneplatněných EIA znamená „STOPku“ dokonce pro pět staveb - dva úseky D35, severovýchodní obchvat Pardubic, obchvat Sezemic a obchvat Chrudimi. „Jsou to zásadní dopravní stavby, které měly významně ulevit dopravě v Pardubicích a Chrudimi, která zatěžuje obyvatele i řidiče. Navíc více než 14 miliard korun na tyto investice jsme mohli získat od Evropské unie,“ “ uvedl lídr kandidátky a také zastupitel města Pardubice Jiří Skalický.

Klíčová komunikace D35, která se dříve nazývala R35, je pro Pardubický kraj a jeho občany nezbytnou dopravní tepnou. Lidé z regionu na její výstavbu čekají už roky. „Je nepřijatelné, že obyvatelé Svitavska se dostanou snáze do Brna než do svého krajského města,“ komentuje chybějící dopravní infrastrukturu Jiří Skalický a dodává: „I proto bude jedním z nejdůležitějších cílů našich zástupců v kraji výrazně zlepšit dopravní obslužnost kraje.“

TOP 09 na krizovou situaci v zastavení výstavby silnic upozorňuje už několik měsíců a neúspěšně se snažila také o zařazení tohoto bodu na schůzi sněmovny.

Ondřej Müller, krajský manažer TOP 09

Štítky