× Pojďte do toho s námi.

Obstrukce hnutí ANO. Krajské zastupitelstvo trvalo 9 minut

7. 4. 2021

Plýtvání času zastupitelů, obstrukce, zbytečná gesta. Většina krajských zastupitelů hnutí ANO se v době pandemické krize a stále platných vládních opatření domáhala osobní účasti na jednání, což vedlo k přerušení schůze a jejímu odložení.

Zastupitelé mají k dispozici moderní techniku pro vzdálenou komunikaci, nebyl tedy žádný problém, aby se jednání uskutečnilo online, tak jak bylo plánováno, a tak jak je to v době nepříznivé pandemické situace běžné.

Klub krajských zastupitelů hnutí ANO o tomto svém záměru dal vědět e-mailem ve čtvrtek (v 16:08), tedy po pracovní době, kdy dalšími dny byly svátky a navíc osobám, které nejsou ke změnám oprávněné. Předpokládám, že kolegové z hnutí ANO dobře ví, že měli kontaktovat organizační oddělení a to v dostatečném předstihu. Proto vnímám kroky zastupitelů ANO jako nefér vůči ostatním zastupitelům a hejtmanovi.  Je navíc neodpovědné vynucovat si v době nepříznivé pandemické situace osobní účast tam, kde není nezbytně nutná,“ říká krajský zastupitel Michal Sláma.

“Nejvíc mě mrzí, že ANO bylo informováno o těchto skutečnostech na pravidelném jednání hejtmana s předsedy zastupitelských klubů před zastupitelstvem, a přesto si trvali na svém, i když po volbách deklarovali, že budou konstruktivní opozicí,” říká 1. náměstek hejtmana Michal Kortyš.

Odkladem jednání zastupitelstva dojde i k odkladu schválení několika programových dotací v sociální oblasti, ale například i projednání volby přísedícího Krajského soudu, pobočky v Pardubicích. „Je štěstím, že mnoho aktivit je nyní utlumeno, jinak by takováto obstrukce mohla způsobit další problémy v řadě krajských institucí,“ upozorňuje Michal Sláma.

„Hnutí ANO slovy propaguje digitalizaci státního aparátu a je tak s podivem, že když přejdeme od marketingu k činům, hatí i sebemenší snahy o jeho zavedení,“ uzavírá Michal Sláma, který se musí, stejně jako všichni neuvolnění zastupitelé, pro každé jednání zastupitelstva uvolnit ze svých pracovních závazků.

Ondřej Müller, krajský manažer TOP 09

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Michal Sláma

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PARDUBICKÝ KRAJ

Sladkovského 433
530 02 Pardubice

info@pce.top09.cz
telefon: +420 604229303

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Ondřej Müller

ondrej.muller@top09.cz

telefon: +420 604229303

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme