× Pojďte do toho s námi.

Tradiční politické strany, aneb nepijte vodu z toalety

Pokrok nezastavíš? Záleží na definici pokroku.

21. 9. 2016

„Tradiční politické strany konečně odcházejí,“ tak zní zbožné přání části veřejnosti, toužící po jednoduchých, rychlých řešeních, a stále častěji rezonuje například na sociálních sítích.

Pojďme si trochu přiblížit, co je „tradiční politická strana“. V českých poměrech jde zpravidla o společenství lidí podobných názorů, čítající minimálně tisíce členů. Většinou jde o komunity s organizační strukturou, která začíná na místní či městské úrovni, a její historií se blíží minimálně jednomu desetiletí.

Velmi často se podílejí na řízení chodu zastupitelstev. Takto získané zkušenosti si napříč republikou předávají v rámci odborných komisí. Jejich závěry se prezentují na ideových či programových konferencích. Přístup na ně mají řadoví členové. Možnost ovlivnit výstupy komisí pak závisí na přesvědčovacích schopnostech daného jedince.

Nejčastější citace pochybných webů zní ve smyslu: „Vznikají a sílí strany a nová hnutí, které se vymykají z tradičních schémat politologů“. Příkladně – Úsvit přímé demokracie měl pouhých devět členů. I výrazně četnější republikány se povedlo rychle odhalit jakožto podnikatelský projekt. O vnitrostranické demokratické diskusi zpravidla nelze hovořit.

Svět není jednoduchý. Nevěřte ve snadná řešení. Nikdo není dokonalý. Až vývojem, zkušenostmi a předvedenou prací se politické uskupení může osvědčit. A jak připomíná stará moudrost: přitom i chybami se člověk učí.

A pro lepší pochopení k tomu nový vtip dodává: „Volit Babiše nebo Zemana proto, že jsem znechucen současnou situací, je stejné jako pít v hospodě z toalety, protože mi nechutná pivo.“

Miloš Fogl

ŠTÍTKY

Volby:
2016 zastupitelstva krajů - Pardubický - 15. Miloš Fogl

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PARDUBICKÝ KRAJ

Sladkovského 433
530 02 Pardubice

info@pce.top09.cz
telefon: +420 604229303

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Ondřej Müller

ondrej.muller@top09.cz

telefon: +420 604229303

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme