× Pojďte do toho s námi.

Odpovědně a slušně, ne líbivě a konfrontačně

11. 9. 2014

Jako zastupitel se aktivně účastním jednání zastupitelstev. Podle mého jsou jednání zastupitelstva od toho, aby se na nich projednaly věci, které jsou zásadní. Často k nim nejsou podklady kompletní, nebo jen s krátkým časovým předstihem, a proto dochází k tomu, že jednání trvá delší dobu a nedodržuje se jednací řád. To ale není vina tzv. opozice, ale právě osoby, která by měla jednání řídit, tedy starosty Souška. Nebudu hodnotit nedávné mediální výroky p. Nováka o konstruktivnosti a politické kultuře. Jsem toho názoru, že slušnost by byla se nejprve seznámit s problematikou, než o ní budu psát do tisku. Toto bych učinil a skutečně se seznámil s touto oblastí, předtím, než bych toto téma vyvolával.

Co se týče jednání zastupitelstva, byl jsem dokonce svědkem toho, že na zastupitelstvu se nejmenovaný zastupitel tzv. „koalice" (dnes kandidát Patriotů) vyjádřil k otázce konání Týdne hudby v amfiteátru slovy, že je mu to jedno, že stejně nepůjde na náměstí ani do amfiteátru, a že ho to nebaví a sebral se a odešel z jednání zastupitelstva před jeho ukončením. Zdržím se hodnocení tohoto jednání, to ponechám na každém. 

Četl jsem nedávný článek v MF Dnes o předvolební situaci v Mýtě a nerozuměl jsem, podle čeho redaktor vybíral osoby, které se v tisku vyjadřovaly. Především jedna osoba neměla vůbec praktické zkušenosti s fungováním zastupitelstva, nezaznamenal jsem jeho účast na něm a už vůbec žádný přínos pro rozhodování a fungování města. Sám nemám rád atmosféru konfrontace, nicméně zcela otevřeně se hlásím k tomu, že nemám rád demagogii a populismus. Zmiňovaný článek v novinách jsem četl opakovaně a musím říci, že ve mně vyvolal dojem neznalosti a ostré konfrontace ze strany p. Nováka. Třeba je to osobní dojem, ale právě tento článek byl pro mě signálem, že se tímto způsobem politická kultura v Mýtě nezlepší. Stále si v hlavě opakuji, že to, co dělám, je pro lidi, pro Mýto, že moje snaha není o mém osobním prospěchu – naopak má osobní a příjmová sféra politickou aktivitou trpí. Podobné názory lidí na práci zastupitelstva mi ale chuť do práce nepřidávají. Věřím ale, že pokud budou v zastupitelstvu rozumní lidé, kteří sami půjdou druhým příkladem, situace se zlepšit musí.

Snažím se jít příkladem, pokud to je jen možné, vyhýbám se osobní konfrontaci a řeším věci konstruktivně. Pevně věřím, že stejně takto budou činit i zbylí kandidáti do komunálek, zanechají populistických výkřiků, a když se jim toto podaří, třeba i jako bonus přinesou něco konstruktivního ku prospěchu Mýta. Já mám zcela jasnou představu, jak se má město řídit, aby se nám všem v něm dobře žilo. To nezajistíme tím, že bychom urychlovali jednání zastupitelstva a vyhýbali se konfrontaci s někým, kdo dělá ve městě věci, které nejsou k jeho prospěchu. Mírně ve mně zmiňovaný článek v MF Dnes vyvolal paralelu k předvolebním výkřikům a rétorice stany Věci veřejné – kam její politika vedla a co pro nás přinesla, si jistě představí každý sám. Chceme, aby se toto opakovalo?

Mgr. Jan Štangl, místopředseda MO TOP 09 Vysoké Mýto, lídr kandidátky do komunálních voleb

ŠTÍTKY

Volby:
2014 zastupitelstva obcí - Vysoké Mýto - 1. Jan Štangl

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PARDUBICKÝ KRAJ

Sladkovského 433
530 02 Pardubice

info@pce.top09.cz
telefon: +420 604229303

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Ondřej Müller

ondrej.muller@top09.cz

telefon: +420 604229303

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme