7. 6. 2023
V důsledku minulých rozhodnutí zde máme ve středu města dva sportovní stadiony. Chceme zde mít přívětivý městský prostor, což bude postupně znamenat snížení počtu parkovacích míst přímo na ulici. Parkovací dům v centru města, poblíž obou stadionů, je tak potřeba.
Nechceme však takovouto investici stavět na dluh. Právě to přitom město reálně provádí prostřednictvím jakéhosi lehce perverzního projektu PPP, kdy na místě, kde obvykle bývá soukromý subjekt, figuruje "městská" akciová společnost Rozvojový fond Pardubice. Městská akciovka tak dům postaví z podstatné části na úvěr, který si sama vezme, a Město bude této akciovce po dobu splácení úvěru přispívat takovými částkami, aby na splácení úvěru bylo. A tvrdit přitom, že se nezadlužilo...
Jako město si nemůžeme pořizovat, na co nemáme. Pokud chceme parkovací dům, jehož provoz bohužel nebude rentabilní, musíme odložit jiné investice. Nebo konečně přistupme vážně k provozním úsporám. Začít můžeme na našem unikátním členění města na městské obvody.

Martin Slezák, zastupitel města

Štítky
Osobnosti: Martin Slezák
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme