Ministrová: Podporujeme další rozvoj dostihového závodiště

24. 1. 2018

Pardubické dostihové závodiště je skutečnou ikonou v České republice i v Evropě. TOP 09 podporuje další rozvoj závodiště, jehož součástí by do dvou let mohlo být i moderní kolbiště pro parkur, který se stane brzy olympijským sportem. Zastupitelé TOP 09 dnes při hlasování podpoří akcionářskou smlouvu Dostihového spolku, která je předpokladem pro investice na závodišti v dalších letech

Zastupitelé za TOP 09 si uvědomují významnost celého areálu a důležitost jeho rozvoje. „Závodiště má nejen obrovskou tradici, a také velkou prestiž ve světě. Jeho velký potenciál do budoucna městu může přinést další rozvoj turistického ruchu. TOP 09 bude také podporovat rozšíření a zkvalitnění nabídky pro jeho návštěvníky,“ říká zastupitelka za TOP 09 a členka představenstva Dostihového spolku Ludmila Ministrová.

 

„V plánu je vybudování zcela nové Síně slávy, v níž si budou moci lidé připomenout historické milníky závodiště a nejslavnější vítěze legendárního dostihu Velká pardubická, uvedla Ludmila Ministrová (TOP 09). Další vizí je nové moderní kolbiště. „Za pár let by se tak v Pardubicích nemusely pořádat pouze tolik sledované dostihy, ale také například závody v olympijských disciplínách parkuru, všestrannosti a drezuře," doplňuje zastupitelka města a členka představenstva Dostihového spolku Ludmila Ministrová.

 

Město investuje do areálu každý rok asi 6 milionů korun.  Kromě koňských sportů se v areálu každoročně koná mnoho dalších sportovních i společenských akci. Od běžeckých závodů, dětských dnů, po různé festivaly. „Investice města do závodiště jsou klíčové pro jeho rozvoj i kvalitu. Nabídneme občanům města další možnosti, jak trávit volný čas, a také přilákáme více zahraničních turistů, což pomůže místním podnikatelům a živnostníkům,“ dodala zastupitelka města za TOP 09 Ludmila Ministrová.

 

Ondřej Müller, krajský manažer

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Ludmila Ministrová

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PARDUBICKÝ KRAJ

Sladkovského 433
530 02 Pardubice

info@pce.top09.cz
telefon: +420 604229303

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Ondřej Müller

ondrej.muller@top09.cz

telefon: +420 604229303

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme