Ing. Mgr. Martin Slezák

Narodil se roku 1982 v Přerově, prakticky od narození však vyrůstal v Pardubicích. Po absolvování pardubického Gymnázia studoval Právnickou fakultu na brněnské Masarykově univerzitě a později též Dopravní fakultu ČVUT v Praze. Je ženatý a má téměř dvouletého syna.

I po studiích zůstal v Pardubicích, byť si zaměstnání našel v Chrudimi. Zde nejprve působil jako advokátní koncipient, nyní jako advokát.

Jeho druhým - a vlastně původním - povoláním je řízení trolejbusů a autobusů MHD v Pardubicích. Jde o práci, která mu tak trochu zůstala z dob studií a dnes je spíše odrazem jednoho z jeho koníčků. Pokud by měl učinit výčet svých povolání úplným, měl by ještě zmínit svoji účast v přestupkové komisi Města Heřmanův Městec.

Z jeho dalších výraznějších aktivit je nutné zmínil působení na Hvězdárně barona Artura Krause v Pardubicích, kde se jako člen Astronomické společnosti Pardubice podílí na její činnosti pro veřejnost, a členství v Pardubickém spolku historie železniční dopravy, kde se mimo jiné podílí na provozu Muzea železnice a MHD v Rosicích.

Je členem Koruny české - monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska, přijal však nabídku TOP 09, s jejímž programem v Pardubicích se ztotožňuje, a do zastupitelstva Pardubic tak kandiduje na její kandidátce.

Pokud dostane možnost podílet se na samosprávě Pardubic, chce se zaměřit zejména na jemu blízká témata, jako je efektivita samosprávy a řešení dopravy v Pardubicích i jinými prostředky než je pouhé čekání na vybudování obchvatů města státem.

„Žil jsem dlouho v okrajové části Pardubic a nyní žiji již několik let na sídlišti. I z pohledu obyvatele okrajové části města, a tím více pak z pohledu obyvatele městské části poměrně blízko ke středu města, se mi městské obvody jeví jako spíše na obtíž. Zatímco do centra města, kde se nacházejí „centrální úřady“, je přirozená spádovost a většina obyvatel jezdí často do centra nejen kvůli úřadům, výprava na obvodní úřad musí být vždy zvláštní cesta, která navíc často vyřeší jen část problému. V tomto kontextu mě mrzí, že vynakládáme spoustu peněz na něco, co vlastně ani nepřináší užitek, a chybí nám pak prostředky na řadu užitečných věcí.“

Více na mém předvolebním blogu www.martinslezak.wz.cz

Martin Slezák

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 PARDUBICKÝ KRAJ

Sladkovského 433
530 02 Pardubice

info@pce.top09.cz
telefon: +420 604229303

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Ondřej Müller

ondrej.muller@top09.cz

telefon: +420 604229303

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme