TOP 09 a Starostové mají klíč k lepší Chrudimi

Klíč k lepší Chrudimi. Nové spojení hnutí STAN a strany TOP 09 vzniká, aby město loutek vzkvétalo po všech stránkách. Tato koalice se zde objeví vůbec poprvé. O křeslo starosty se popere, v barvách STAN, Erik Jahnický. Záda mu z druhé pozice bude krýt člen TOP 09 Josef Sellák. Naše kandidátní listina se bude skládat ze sedmadvaceti Chrudimáků, kterým život ve městě není lhostejný. Kombinujeme dravé mládí s bohatými zkušenostmi. Naše slovo platí! 

21. 6. 2022


Pro naši koalici je klíčový kvalitní život pro všechny občany města Chrudim, napříč generacemi. To se samozřejmě pojí se sportem. Dětská hřiště chátrají a místo toho, aby přinášela radost, tak jsou pro děti mnohdy nebezpečná. Dále je třeba otevřít sportoviště nejen dospělým a profesionálům, ale za určitých podmínek i široké veřejnosti. Chci jednoznačně podpořit sport, kulturu a cestovní ruch. Přeji si, abychom do Chrudimi každoročně nalákali celou řadu spokojených návštěvníků, a to nejen z našeho blízkého okolí. Budu hájit zájmy našich občanů a vězte, že moje slovo rozhodně platí!” říká kandidát na starostu Erik Jahnický.

Chrudim je krásné místo pro život, ale vždy to může být lepší. Náměstí by mělo být chloubou města. Přetékající odpadkové koše či chátrající budovy nejsou zrovna reprezentativní. Nechceme zbytečně ztrácet čas různým experimentováním v řízení města. Chceme využívat odzkoušených a fungujících projektů z jiných měst. Nevymýšlejme za každou cenu vlastní klikatou cestu. Chceme změnit město k lepšímu,” říká dvojka kandidátní listiny Josef Sellák.

josef-sella-k

S rostoucí tendencí kriminality je třeba se starat o bezpečnost našich občanů. I na to v našem programu myslíme. Je třeba nulové tolerance agresivity, která byla v posledních měsících v Chrudimi viděna. Musíme posílit hlídky Městské policie, aby hlídala v rizikových oblastech, a také zajistit funkční kamerový systém. S tím se pojí i podpora prevence bezpečnosti pro žáky mateřských a základních škol. V našem programu pro lepší Chrudim myslíme i na seniory. Chceme zavádět preventivní opatření a bezpečnostní kurzy před nejrůznějšími podvodníky.

Medailonky kandidátů:

Jmenuji se Erik Jahnický a narodil jsem se v roce 1983 v Chrudimi, kde žiji celý život. Studoval jsem na několika vysokých školách v České republice i v zahraničí. Propracoval jsem na vedoucí pozice v ČSOB Pojišťovně. Momentálně zastávám funkci TOP a VIP manažera pro společnost Generali v nedalekých Pardubicích. Jsem ženatý a mám malou dceru Lauru. Mezi mé největší záliby bezesporu patří cestování s rodinou, aktivní sportování, kultura a politika. V roce 2018 jsem vstoupil do politiky v důsledku nespokojenosti s politickým vývojem v celé České republice, včetně našeho kraje a města. Zastával jsem funkci místopředsedy Chrudimské ODS a byl jsem členem finančního výboru města Chrudim a Pardubického kraje. Upřímně si přeji vytvořit z našeho města příjemné a bezpečné prostředí, kde bude dostatek pracovních příležitostí. Celá řada možností ke sportovnímu a kulturnímu vyžití a zároveň plno lákadel na přilákání návštěvníků z jiných měst. Chrudim musí být úžasné, reprezentativní a vyhledávané místo, což si bezesporu zaslouží.

Jmenuji se Josef Sellák a narodil jsem se v roce 1971 v Chrudimi, kde bydlím po celý svůj život, a to již jako druhá rodinná generace. Jsem praktikujícím katolíkem a jsem velmi rád, že mohu být součástí zdejšího farního společenství. Řadu let pracuji ve finanční správě na úseku kontroly dotací. Nejprve jsem pracoval v Chrudimi, ale v posledních letech jsem v sousedních Pardubicích. Mezi mé záliby patří sport a cestování. Nejraději s manželkou navštěvujeme české a moravské pamětihodnosti, kde si člověk uvědomí nejen krásu a historii jednotlivých míst, ale i to, jak by se mohla Chrudim, jako bývalé královské věnné město, dále rozvíjet a zviditelňovat.  O politiku se aktivně zajímám od listopadu 1989 a při svém vysokoškolském studiu jsem i velmi často navštěvoval různé politologické přednášky a semináře. Aktivně jsem do komunální politiky vstoupil až v roce 2018, kdy jsem vyslyšel výzvy z veřejného prostoru, že pokud je člověk s něčím nespokojený, tak by měl sám přiložit ruku k dílu. 

Štítky
Osobnosti: Josef Sellák
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme