Zahradníček: Podpoříme více než sto kulturních a padesát turistických projektů

18. 3. 2016

Jako by krajská pokladna byla bezedná. Po štědrých dotacích dobrovolným hasičům obdrží finanční příspěvky i organizátoři kulturních akcí a festivalů. Kraj ze svého rozpočtu podpoří více než sto kulturních aktivit a přes padesát projektů v oblasti turismu. „Rada Karlovarského kraje schválila nebo doporučila zastupitelům ke schválení příspěvky v celkové hodnotě okolo 2,4 milionu korun určené na kulturu a dotace ve výši 1,6 milionu korun směřující do turistického ruchu,“ uvedla Jana Pavlíková, krajská mluvčí.

O finanční pomoc na kulturu se úspěšně ucházela města, obce, spolky, neziskové organizace i soukromé osoby. „Podpory se dočkají festivaly nejrůznějších žánrů, namátkou například Letní festival Povaleč ve Valči, ašské hudebně – divadelní Ašlerky, přehlídka ochotnických souborů Sokolovská čurda, Festival bigbandových orchestrů v Kraslicích, třetí ročník akce Den rodin, slavnostní koncert k 55. výročí Karlovarského pěveckého sboru, soutěž pěveckých talentů Karlovarský hlas nebo 58. ročník Dvořákova karlovarského podzimujednoho z nejstarších hudebních festivalů v Evropě,“ uvedl náměstek hejtmana pro kulturu a lázeňství Petr Zahradníček (TOP 09). Zkrátka nepřijde ani oblastní festival mateřských škol Mateřinka v Toužimi, Jazz Jam Cheb 2016, Hornická pouť v Sokolově či akce nazvaná Advent na Božím Daru.

Také cestovní ruch si na účet připisuje statisíce. U kraje uspěly žádosti na vybudování a zviditelnění hned několika naučných stezek. „S příspěvkem kraje vznikne další část hornického skanzenu v Horní Blatné a Krušnohorská naučná stezka v Perninku. Informační tabule se objeví na zastávkách podél stezky Kyselka – Radošov a v areálu hradu v Andělské Hoře,“ uvedl náměstek Zahradníček. Sdružení Krušné hory západ může počítat s dotací na výrobu map a trhacích map pro turisty. Propagace naučné stezky, turistických cílů a cyklotras se dočká i oblast v okolí vrchu Vladař a nové značení přivede zájemce k rozhledně Cibulkau Oloví. Návštěvníkům ašského výběžku přijde vhod představení zajímavých míst a památek formou video trasy. S podporou kraje vzniknou také nové webové stránky hradu Loket, audiovizuální průvodce Ostrovem nebo rozšíření první české bio ferraty v Bečovské botanické zahradě. „Na krajském portálu cestovního ruchu Živý kraj se díky dotaci objeví letecké fotografie sedmdesáti památek v regionu a v Chyších se veřejnost může těšit na celoročně přístupnou trasu renesančními a barokními pivovarskými sklepy,“ uzavřel náměstek Petr Zahradníček

zdroj: 17.3.2016, Sokolovský deník  str. 01  Titulní strana

Štítky