Punker vs. přátelé z radnice

17. 9. 2012

PRAHA - Pro frontmana kapely Pestalozzi a současně místostarostu Lokte na Sokolovsku Petra Zahradníčka bude příštích třicet dnů asi hodně nabitých. 
Ve volebním obvodě, kam spadají právě Loket, Sokolov či Mariánské Lázně, totiž začíná „horká“ část kampaně do Senátu. Zahradníček do ní jde jako kandidát Starostů a TOP 09. 
Pracuji v komunální politice již třetí volební období a dost se starám o kulturu a o zviditelnění Lokte. A totéž bych chtěl udělat pro Sokolovsko i na celorepublikové úrovni,“ říká místostarosta a bývalý majitel restaurace.

Muž, jehož kapela začínala na sklonku komunistického režimu jako punková formace, chce v Senátu pomoci s řešením vysoké nezaměstnanosti a špatného dopravního spojení. Rád by se stal alternativou kandidátům z ODS a ČSSD. „Jestli mám nějaký politický motiv, tak je to ten, že už mě moc nebaví to soupeření ODS a ČSSD o Senát,“ říká Zahradníček. 

Dva přátelé z radnice jdou proti sobě A právě souboj dvou nejsilnějších parlamentních stran na Sokolovsku bude letos zajímavý. Za ODS jde do bitvy o Senát Karel Jakobec, který je dnes místostarostou Sokolova, a za ČSSD jeho šéf na radnici, starosta Zdeněk Berka. „Můj protikandidát mi dřív dělal osm let místostarostu. Velmi dobře se známe, navštěvujeme se a v 90 procentech jsou naše názory podobné,“ říká Jakobec. 

Jeho přítel a volební rival Zdeněk Berka však již tak vstřícný před senátním kláním není. „Jsme přátelé, ale v zásadních otázkách se určitě budeme lišit, v podpoře toho, co dnes dělá koalice, v církevních restitucích,“ vymezuje se Berka. Oba se však shodnou, že by jako senátoři měli především pomoci řešit vysokou nezaměstnanost ve svém regionu.

Zdroj :  Lidové noviny   Autor: STANISLAV KNĚNICKÝ 

ŠTÍTKY

Volby:
2012 senát - 2 - Sokolov: Petr Zahradníček

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 KARLOVARSKÝ KRAJ

Hlavní 174/22
362 63 Dalovice

info@kva.top09.cz
telefon: +420 775906139

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Petra Vaněk

petra.vanek@top09.cz

telefon: +420 775906139

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme