Otys: Vláda ČR porušila zákon a schválila balkánský šmírovací tunel

10. 2. 2016

Dnešním dnem Vláda ČR nejenže pošlapala demokratické zásady našeho státu, zapříčinila další likvidační opatření (po kontrolním hlášení DPH) pro poctivé malé, střední podnikatele a živnostníky, ale ještě ukázala nám všem, že zákony jsou tu od toho, aby se porušovaly. Přitom existují mnohem efektivnější způsoby, jak zamezit daňovým únikům a přitom nešmírovat půl země.

Vláda ČR a především Ministerstvo financí není schopno využívat již fungujících nástroje pro kontrolu správného výběru daní. Raději zavádí opatření, které funguje v této podobě pouze v Chorvatsku a i dle vládních představitelů Chorvatska nepřineslo vyšší výběr DPH, ale především větší kontrolu nad podnikatelským prostředí. 

V kombinaci s již zavedeným "kontrolním hlášením DPH" dává EET do rukou ministra financí a zároveň majitele jedné z největší firmy v zemi neskutečný nástroj pro kontrolu podnikatelského prostředí a s tím související neomezený zdroj informací, které zefektivní jeho podnikání. 

Přitom řešení, které by zamezilo daňovým únikům TOP 09 již navrhovala a to v podobě zjednodušení daňového systému, zavedením jednotného kontrolní a inkasního místa a zefektivněním práce finanční správy. Tedy takovými opatřeními, které nebudou pošlapávat svobody garantované Ústavou ČR.

Bc. Lukáš Otys, MBA
člen předsednictva TOP 09
předseda TOP 09 v Karlovarském kraji

V Karlových Varech 10. 2. 2016

Štítky
Osobnosti: Lukáš Otys