× Pohněme s tím. Společně!

Nekontrolované neznamená nebezpečné

27. 5. 2016

Moc si nedovedu vysvětlit přehršli naprosto zbytečných regulací, se kterými přišla vláda. Tento týden například proběhla médií zpráva o snaze zregulovat možnost tzv. home office pro zaměstnance.

Většina lidí, kteří takto pracují, to berou jako pracovní výhodu. Velmi praktické je to např. pro matky s malými dětmi, které si tak mohou práci splnit v době, kdy jim vedle v místnosti dítě spí a nemusí např. nikam odcházet a řešit hlídání. Dosud institut „home office“, tedy práce z domu, fungoval bezproblémově, přinášel benefity oběma stranám (zaměstnavatelům i zaměstnancům) a nerušeně se v naší zemi prosazoval.

Opravdu tedy netuším, proč vláda pojala potřebu ho regulovat nějakým nařízením. Návrh na proplácení např. spotřebované elektřiny, je směšný. Přesně tuším, co v případě, že tato regulace nabyde platnosti, se stane. Zaměstnavatelé prostě možnost „home office“ ve své firmě zruší. Ani ne tak pro těch pár korun za elektriku, ale pro množství papírování, které by jim vzniklo. A zaměstnanci, kteří nebudou moci do firmy docházet pracovat, o práci přijdou.

Z dřívější doby si pak ještě vzpomínám na návrh, aby zaměstnavatelé zabraňovali stresu u zaměstnanců. Jak to má provést např. ředitel záchranné služby u posádky sanitek, ředitel letového provozu u letištních dispečerů, nebo například jak se mají stresu v práci bránit burzovní makléři – tyto povolání patří mezi nejvíce stresové, ovšem tedy opravdu nevím. Asi nám přestanou v zemi jezdit sanitky, létat letadla a obchodovat burzy. Jen aby se zaměstnanci nestresovali.

Trošku mi to začíná připomínat minulý režim, kdy systém byl nervózní z jakékoliv aktivity, kterou neměl pod dohledem. Ale to už by bylo na jiný článek.

Bc. Lukáš Otys, MBA
člen předsednictva TOP 09
předseda TOP 09 v Karlovarském kraji

ŠTÍTKY

Volby:
2016 zastupitelstva krajů - Karlovarský - 7. Lukáš Otys

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 KARLOVARSKÝ KRAJ

Hlavní 174/22
362 63 Dalovice

info@kva.top09.cz
telefon: +420 775906139

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Petra Vaněk

petra.vanek@top09.cz

telefon: +420 775906139

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme