Do Prahy je cesta „prostě“ dlouhá

15. 4. 2016

Do Prahy z Karlových Varů totiž zřejmě ještě dlouho nepovede plánovaná rychlostní silnice R6. Zásluhu o to má ministr životního prostředí Richard Brabec.

Některé stavební projekty jsme tak dlouho odkládali, až začala platit nová směrnice o vlivu na životní prostředí. Vznikl tedy menší problém – rozestavené projekty směrnici neodpovídají, co tedy s nimi? Ovšem řešení existovalo, jen by se muselo provést v čas. Pan ministr měl šanci vyjednat u Evropské komise u rozestavěných staveb výjimku, proč tak neučinil, je mi záhadou.

V projektech samozřejmě „visí“ i velké peníze, jak sám ministr přiznal při interpelacích, Komise podmínila čerpání 600 miliard pro ČR v dalším dotačním období právě dodržením směrnice o vlivu na životní prostředí. Vzniká nám tedy dvojí problém – ministerstvo svojí nečinností nejen že zmrazilo výstavbu či přípravu řady projektů ale i ohrozilo čerpání dotací v budoucnu.

Jak to tak tedy vypadá, tak do Prahy ještě dlouho nepojedeme po dálnici, ale tentokrát za to nemůže „zlá Evropská unie“, ale neschopnost současné vlády.

Bc. Lukáš Otys, MBA
člen předsednictva TOP 09
předseda TOP 09 v Karlovarském kraji
Štítky