× Pojďte do toho s námi.

Do práce ani za peníze

18. 5. 2016

Karlovarský kraj se stal jedním z pěti regionů, kde lze od prvního dubna získat od pracovního úřadu až tři a půl tisícový příspěvek na dojíždění za prací. Nehledě na to, že to je dle mého názoru jen další zbytečná sociální dávka, je taky poměrně dost nefér k těm, kteří už za prací dojíždějí.

Dávka má totiž motivovat ty, kteří jsou v současné době vedeni na pracovním úřadě déle než rok. Co ale ti, kteří už dávno za prací dojíždějí a hradí si cestovné ze svého? Nehledě na to, že, jak píše Idnes.cz o dávku zatím ani zájem není.

Jestli ono to nebude tím, že když chce někdo pracovat, tak si práci v současném ekonomickém vzestupu většinou najde. Protože jak pro Idnes.cz řekl ředitel Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje – zaměstnavatelům nyní chybí tisíce zaměstnanců.

Když někdo pracovat nechce, nezačne ani kvůli příspěvku na dopravu. Paní ministryně by se měla přestat snažit socialisticky plánovat naše životy a nefér zvýhodňovat jednotlivé skupiny obyvatel a měla by se raději zaměřit na ty, které to opravdu potřebují. Lepší využití bych viděl např. ve formě větší možnosti rekvalifikací pro ty, kteří opravdu pracovat chtějí.

ŠTÍTKY

Volby:
2016 zastupitelstva krajů - Karlovarský - 7. Lukáš Otys

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme