Otys:Karlovy Vary znovu uvažují o silném investorovi pro Alžbětiny lázně

28. 10. 2022

Karlovy Vary znovu uvažují o silném investorovi pro Alžbětiny lázně 

Ztrátový provoz městské společnosti Alžbětiny lázně znovu otevírá možnost, že by město Karlovy Vary mohlo oslovit pro jejich další budoucnost silného investora. Nový náměstek primátorky Miroslav Vaněk (Karlovaráci) totiž na ustavujícím jednání zastupitelstva, které se konalo pondělí 24. října, naznačil, že ve hře je jejich privatizace, případně převzetí privátní osobou.Na první tiskové konferenci nového vedení města ale tyto informace Vaněk mírnil. "Během následujícího funkčního čtyřletého období budeme hledat cestu, jak situaci s lázněmi vyřešit. Jejich provoz je problémový a ztrátový. Nejdříve si musím podklady ale důkladně prostudovat," uvedl Vaněk s tím, že příští týden má schůzku s šéfem Alžbětiných lázní Václavem Benediktem.

"Jsou před námi dvě otázky, na něž musíme najít odpověď. Tou první je, kde ušetřit, a s tím souvisí i energetický audit, s nímž se chci seznámit. A pak je tu záležitost, co s nimi dál, abychom mohli být hrdi na to, že tady máme tak výjimečný objekt, který byl ale původně plánován jako sezónní - letní lázně," reagoval Vaněk.


Karlovy Vary z městského rozpočtu  v posledních dvou letech přispívalo Alžbětiným lázním 20 milionů ročně. "Toto je nemyslitelné do dalších let" konstatoval předseda TOP 09 Karlovarského kraje Lukáš Otys.

Zdroj: https://karlovarsky.denik.cz/zpravy_region/karlovy-vary-znovu-uvazuji-o-silnem-investorovi-pro-alzbetiny-lazne-20221026.html

https://karlovarsky.denik.cz/zpravy_region/karlovy-vary-znovu-uvazuji-o-silnem-investorovi-pro-alzbetiny-lazne-20221026.htmlažují o silném investorovi pro Alžbětiny lázně 

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme