Válek: Běh pro světlušku rozšiřujeme za hranice

24. 2. 2017

Charitiativní Běh pro světlušku se v březnu posuvá do Rakouska. Díky podpoře Vlastimila Válka (TOP 09), přednosty Kliniky radiologie a nukleární medicíny FN a LF Brno, běh zorganizovala společnost Barco pod záštitou české Radiologické společností a jejího předsedy Vlastimila Válka.

Charitativní běh bude mít stejnou podobu jako v České republice – s nevidomými se poběží v páru a výtěžek z akce bude věnován Světlušce, nadačnímu fondu Českého rozhlasu pro nevidomé. Vlastimil Válek Běh pro Světlušku podporuje od jeho vzniku: „Je to už několikátá akce, kterou nejen, že podporuji a spoluorganizuji, ale také se jí sám fyzicky účastním. Moje práce radiologa je na zraku závislá, dovedu si představit, jak těžký musí být život nevidomých, a proto se snažím pomoci k zajištění finančních prostředků pro nevidomé už několikátý rok. Medializace akce také pomáhá ke zviditelnění tohoto hendikepu a nutí o životě ve tmě přemýšlet i ty z nás, kteří máme oči v pořádku,“ vysvětluje Válek.

Běh pro světlušku ponese v rakouské variantě název Barco Run 2017 a odstartuje v sobotu 4. března 2017 v 7:30 ve Vídni. Vlastimil Válek běh odstartuje. Barco Run 2017, organizovaný ve spolupráci s Českou radiologickou společností, proběhne v rámci Evropského kongresu radiologie (ECR), který se každoročně v tuto dobu ve Vídni koná.

Kontakty:

Mgr. Andrea Smolková, krajská manažerka TOP 09 JMK, andrea.smolkova@top09.cz, tel.: 732 550 932

Prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA, EBIR (TOP 09), vlastimil.valek@top09.cz, tel.: 728 264 930

Andrea Smolková, krajská manažerka TOP 09 JMK

24. února 2017 v Brně

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme