TOP 09 ze svých hodnot neuhne ani na jižní Moravě

13. 6. 2017

TOP 09 dnes v Brně představila svůj volební program pro nadcházející volby do sněmovny a zahájila volební kampaň na jižní Moravě. Se sloganem "Neuhneme" nabízí voličům jasný postoj, o který se mohou opřít. Ať už jde o zkvalitnění školství a zdravotní péče, svobodu podnikání nebo penzijní reformu. Naplnění těchto slov politici ilustrují na konkrétních příkladech v Jihomoravském kraji.

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek přijel do Brna podpořit jihomoravské kandidáty a spolu s nimi v Expedici nEUhneme navštívit několik míst v kraji. První zastávkou je Fakultní nemocnice Brno, pracoviště lídra kandidátky TOP 09 v Jihomoravském kraji Vlastimila Válka. „Kvalitní zdravotní péče nemůže být hříčkou v rukách politiků, je to služba pacientům, v níž rozhodující mají mít odborníci. Ukázkovými příklady neodborných politických zásahů jsou Úrazová nemocnice, nemocnice v Hustopečích, ale i další – kraj dodnes nedokázal definovat jejich postavení. Čili kraj nedovedl pacientům srozumitelně vysvětlit, které zdravotnické zařízení jim poskytne základní dostupnou péči a spoléhá na to, že vše vyřeší fakultní nemocnice. Jako poslanec se budu o toto vyjasnění zasazovat,“ vysvětluje Vlastimil Válek.

O tom, co dalšího region trápí, starosta Moravského Krumlova a dvojka jihomoravské kandidátky do sněmovny Tomáš Třetina říká: „Kde by stát mohl pomoci, tam je ticho po pěšině a kde by se naopak neměl do věcí míchat a zasahovat, tam klade překážky, kde se dá.“ Příkladem toho je podle něj například péče o kulturu a památky v regionech „Máme Lednicko-valtický areál, který jsme vyšperkovali, a o kus dál břeclavský zámek, který stát neřeší, Loucký klášter ve Znojmě nechává bez pomoci, těch případů je spousta. Jsem jednoznačně pro to, aby stát pomáhal s péčí o kulturní dědictví i obcím, které nákladné opravy nemohou hradit ze svého rozpočtu,“ zdůrazňuje Tomáš Třetina, který sám věnuje nemalé úsilí získání dotace na opravu moravskokrumlovského zámku a návratu Slovanské epopeje na Moravu.

S regionem je neodmyslitelně spjato vinařství, které chce TOP 09 nadále podporovat. Jihomoravský kraj je zemědělský region, kde víno je produkt, na který jsme právem hrdí. Dokladem kvality vín z jižní Moravy jsou opakované úspěchy našich vinařů na nejprestižnějších soutěžích. A jsou to především rodinná vinařství, která bychom měli motivovat a podporovat,“ říká lídr kandidátky Vlastimil Válek, který se sám vínu ve volném čase věnuje.

„Brno, jako centrum jižní Moravy, je město studentů, učitelů, vysokých škol a výzkumných ústavů. A právě do školství a výzkumu chceme investovat. K rozvoji regionu však patří i podpora podnikání – živnostníků, malých, středních firem a startupů. Věřím, že i na jižní Moravě podnikatelé uvítají naše návrhy na zrušení zbytečné administrativy a šikany (např. EET a jiné) a návrhy na výrazné zjednodušení povinností zavedení jednotného inkasního místa, jednotného kontrolního místa a one stop shopů,“ dodává předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Andrea Smolková, krajská manažerka TOP 09

V Brně dne 13. června 2017

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme