TOP 09 představila jihomoravskou kandidátku do parlamentních voleb

13. 8. 2009 | 15:10

Dnes proběhla v Brně tisková konference, na které představila strana TOP 09 kandidátní listinu, s níž se bude ucházet o přízeň voličů v Jihomoravském kraji. Kandidátní listinu představila děkanka FP VUT v Brně Doc. RNDr. Anna Putnová. 
„Jaká je kvalifikace politika? Domnívám se, že je to osobnostní integrita a kompetence v některé z oblastí, se kterou daný kandidát do politiky přichází“, řekla v úvodu tiskové konference Anna Putnová, která stojí v čele kandidátky TOP 09 Jihomoravského kraje. „Jsem velmi ráda, že můžeme nabídnout osobnosti na kandidátce, které tyto předpoklady splňují v plné míře.“ 

Mezi 34 kandidáty je možno nalézt vedle děkanky FP VUT v Brně také 8 starostů z Jihomoravského kraje, starostu Orla Ladislava Šustra či ředitelku Regionálního sdružení ČSTV Jaroslavu Schejbalovou. Mezi významné osoby kandidátní listiny bezesporu patří také Rom Kostřica, profesor MU a přednosta ORL FN u sv.Anny nebo Vojtěch Vašíček, paralympijský vítěz.

„Vedle odborných schopností byli kandidáti vybíráni pro jejich zaujetí, akceschopnost a znalost místních problémů v Jihomoravském kraji. Věřím, že takto pečlivě a kvalitně sestavená kandidátní listina může směle konkurovat všem ostatním stranám včetně těch velkých,“ uvedl poslanec a dlouholetý starosta Těšan Jan Husák, dvojka na kandidátní listině. 

Na tiskové konferenci byl představen také projekt Podporovatelé, kterým se snaží strana TOP 09 aktivně zapojit do předvolební kampaně své příznivce. „Jsme velmi rádi, že se nám dostává tak široké podpory ze strany veřejnosti. Lidé se aktivně zajímají o možnost zapojit se do práce a být nápomocni vzniku strany. Velmi si toho vážíme. Stavíme dům od základů a členská základna, široce rozprostřena po České republice, která na sebe váže řadu sympatizantů, je velmi důležitá. Míra podpory a entuziasmus, s jakým lidé nabízejí svoje služby je něco, s čím jsem se setkala naposledy v roce 1989,“ řekla Putnová.

Brno, 13. 8. 2009

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme