TOP 09 podporuje investice do sportování dětí a mládeže

22. 8. 2017

Dětské týmové sporty jsou od 70. let minulého století na ústupu, což je způsobeno dlouhodobým podfinancováním. Jedním z programových cílů TOP 09 je podpora dětského a mládežnického sportu zajištěním dostatečných finančních prostředků. O tom, že to jihomoravští kandidáti na poslance Vlastimil Válek (TOP 09) a Tomáš Třetina (TOP 09) myslí vážně, svědčí podpora prvního ročníku dětského hokejového turnaje Asalonta Cup.

Jihomoravská TOP 09 podpořila turnaj jak mediálně, tak finančně a stala se tak generálním partnerem celé unikátní akce. „Pokud chceme, aby se dále nezhoršovala obezita dětské populace, musíme mimo jiné zajistit dlouhodobé, příznivé a stabilní podmínky pro sportování dětí a mládeže. To se v Česku dlouhodobě neděje a naším cílem, ze kterého neuhneme, je toto změnit. Podpora akcí jako je Asalonta Cup je pro nás přirozená věc,“ říká Vlastimil Válek, lídr jihomoravské kandidátky pro sněmovní volby 2017.

Co by se mělo v mládežnickém sportu změnit ze strany státu? „Stát musí do mládežnického sportu investovat mnohem více peněz a posílit kontrolu jejich rozdělení. Děti jsou naše budoucnost a musíme do nich investovat. A to se netýká jenom vzdělávání, ale také právě sportu. V souvislosti s financováním jsou samozřejmě důležité také kontrolní mechanismy, jejichž fungování musíme zlepšit a zároveň zjednodušit administrativu,“ vysvětluje Tomáš Třetina, který se mládežnickému sportu věnuje dlouhodobě v Moravském Krumlově. Zjednodušení administrativy by totiž v praxi usnadnilo například podávání žádostí, se kterými dnes bojují nejrůznější spolky, ale i města a obce. S tím pak jde ruku v ruce i snížení počtu a vlivu byrokratického aparátu. Nejhorším odstrašujícím příkladem může být fotbalová kauza Pelta.

Asalonta Cup je prvním ročníkem dětského hokejového turnaje s mezinárodní účastí, který proběhl v Hodoníně ve dnech 19. a 20. srpna 2017. Turnaje se, kromě dětských hokejových klubů, účastnily také české a slovenské hokejové hvězdy hrající v NHL. Turnaj za oba dva dny navštívily dva tisíce lidí z České i Slovenské republiky.

Denis Tureček předává ceny na Asalonta Cup 2017 v Hodoníně

Drtiči Hodonín

Tomáš Třetina předává pohár vítězům Asalonta Cup v Hodoníně

Andrea Smolková, krajská manažerka TOP 09 JMK

V Brně dne 22. srpna 2017

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme