Nové osvětlení, sedačky či zastřešení. Chystá se masivní rekonstrukce zázemí stadionu na Srbské

1. 2. 2024

Město udělalo další krok, aby stadion v Srbské ulici i nadále splňoval nároky vrcholového fotbalu. Brněnští radní dnes odsouhlasili zadávací řízení, díky němuž se zmodernizuje infrastruktura stadionu. Hodnota veřejné zakázky se odhaduje na 80 až 90 milionů korun bez DPH, jež půjdou na zastřešení sektorů, nové sedačky, osvětlení, ozvučení i na mnoho dalších úprav. Ty se budou provádět po etapách až do roku 2026.

Ze zadávacího řízení vzejde zhotovitel, který obstará nejen projektovou dokumentaci a další náležitosti, ale i samotné stavební změny na městském fotbalovém stadionu Srbská. „Dokud nevznikne nový stadion na výstavišti, musí Brno pečovat o městský areál na Srbské, aby stále vyhovoval standardům nejvyšších fotbalových soutěží. Již dříve jsme vybrali zhotovitele rekonstrukce hrací plochy, vedle níž je nezbytná také celková modernizace zázemí. S postupnými úpravami, jež výrazně zlepší divácký komfort, se má začít už letos,“ popsal radní pro oblast sportu Tomáš Aberl.

Nejprve se namontují nové sedačky na hlavní tribuně v sektorech A i B. Zároveň se nainstaluje umělé osvětlení odpovídající kvality včetně jeho náhradního zdroje energie. Zastřešení čeká sektory H, I, N a O, které leží naproti hlavní tribuně, a rozšíří se plošina pro televizní kamery. Zastřeší se také sektory C a D určené hostujícím fanouškům, přičemž se zrenovuje ozvučení uvnitř i vně stadionu s připojením na nezávislý zdroj elektřiny. Současně se upraví všechny vstupy s turnikety, jež disponují systémem kontroly lístků.

Na závěr se zruší aktuální sektory T, U a V včetně toho, že se zdemolují betonové konstrukce, čímž se vybuduje vjezd ze Srbské ulice. Ve vzniklém prostoru vyroste také soustava mobilních buněk, v nichž najdou zázemí hráči, delegáti a rozhodčí či novináři. V momentálně nevyužívaném sektoru P se navíc postaví ošetřovna pro diváky. Předpokládaná hodnota zakázky se pohybuje mezi 80 000 000 a 90 000 000 korun bez DPH. Úpravy se provedou postupně, a to optimálně v letních a zimních přestávkách sezon od letoška až do roku 2026.

Zkvalitnění infrastruktury stadionu podle nových standardů, které schválily Fotbalová asociace České republiky a Ligová fotbalová asociace, je nutnost. Pokud by městský areál v Srbské certifikací neprošel a nezačal požadavky krok za krokem plnit, nemohl by hostit zápasy nejvyšší ligy ani mezinárodní utkání.

Tiskové středisko MMB

V Brně dne 31. ledna 2024

Štítky
Osobnosti: Tomáš Aberl
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme