Letovice povede i další období starosta Petr Novotný

9. 11. 2022
Prakticky v totožném složení bude další čtyři roky pracovat nejužší vedení města Letovice. Pokračují současný starosta i místostarosta, v městské radě se mění jediné jméno. „Alespoň tak můžeme plynule pokračovat ve všech projektech, které se nám podařilo v minulém období začít nebo nachystat,“ pochvaluje si Petr Novotný, lídr vítězné kandidátky Pro Letovice a i nadále starosta města.
Oproti minulému volebnímu období se počet kandidujících stran zmenšil ze sedmi na pět. TOP 09, STAN a nezávislí se pro tentokrát spojili ještě s ČSSD na společnou kandidátku pod názvem Pro Letovice. „Pořád jsem byl kandidátem TOP 09 a pořád jsem to všude říkal. Ale když přišla ČSSD s tím, že by se rádi zapojili do koalice, tak by v názvu bylo již tolik politických stran, že by to nemělo smysl. Navíc politickou příslušnost měli snad jen čtyři kandidáti a ostatní byli nestraníci. Proto jsme přijali všeříkající název,“ vysvětlil postup starosta Petr Novotný. A evidentně to byl dobrý krok, protože kandidátka Pro Letovice volby jednoznačně ovládla a se ziskem 37,07 % si pojistila hned osm zastupitelských mandátů.
„Ohromně si tohoto výsledku vážíme, nikdo tak výrazné vítězství asi moc nečekal. Máme nejsilnější podporu, kterou kdy někdo v Letovicíchměl,“ užívá si Novotný, který tak bude pokračovat i v dalším období jako starosta města. Spolu s ním usednou v radě Petr Stria, Radek Musila Daniela Ottová, v zastupitelstvu pak dále Jaroslav Chloupek, Jiří Hlaváček, Drahoslava Královcová a Michal Trubák. A moc se toho nezmění ani na koalici, která Letovice společně povede. „Dohodli jsme znovu s Občanskou iniciativou a KDU-ČSL,“ doplnil starosta. Za KDU-ČSLusedne v radě František Boček, zastupitelem se stává Jan Královec. A Občanská iniciativa bude mít zastupitele Pavla Kotoučka, v radě pak usednou Martin Hoder a Radek Procházka, který bude nadále pokračovat jako místostarosta města.
Právě Občanská iniciativa ve volbách o jeden zastupitelský mandát letos přišla. „Velkého zisku dosáhl náš koaliční partner Pro Letovice, ale my musíme zjistit hlavní důvod, proč jsme byli méně úspěšní. Tři mandáty určitě nejsou špatné, ale musíme zjistit důvody, proč k tomu došlo,“ uvědomuje si Procházka, který je součástí místního zastupitelstva nepřetržitě od roku 2010. „Je to už hodně dlouho, ale v politice se objevují stále nová témata. Musíme reagovat na podněty a potřeby města, v tom je neustále na čem pracovat,“ říká.
Hlavní zástupci koalice si však pochvalují, že mohou pokračovat v rozjetých projektech, kterých v Letovicích rozhodně není málo. „Prioritní je pro nás dokončení rekonstrukce budovy Základní umělecké školy a pro mě osobně, abychom dotáhli novou výstavbu rodinných domků v lokalitě Komenského. Další prioritou, kterou bychom potřebovali během následujícího období alespoň připravit, je nová základní škola. Do současných prostor se nevejdeme a navíc jsme v nájmu. Chceme vybudovat nové zázemí, které by poskytlo podmínky pro první až pátý ročník, pokaždé po dvou třídách. Takže celkem deseti tříd,“ vyjmenoval důležité projekty Novotný, který zmiňuje také blížící se rekonstrukci části náměstí, připravovanou stavbu nového či opravu současného kulturního domu.
V Letovicích však mají pro rozvoj dalších let připraveno i mnoho dalších projektů. Třeba zajistit stavbu obchodního centra. „Doufám, že nákupní centrum realizovat můžeme. Bez dalších služeb se nemůžeme pořádně rozvíjet a v našem případě narážíme ještě na nešťastně umístěný Albert na náměstí. Pro zajištění občanské vybavenosti je to tak další úkol, který musíme vyřešit,“ zakončil pokračující starosta.

Regionpress.cz

V Letovicích dne 9. listopadu 2022

Štítky
Osobnosti: Petr Novotný
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme