× Pohněme s tím. Společně!

Kvůli znojemské nemocnici padlo trestní oznámení

Mladá fronta DNES

31. 7. 2012

Do znojemské nemocnice nalil kraj od roku 2006 na etapy miliardu korun. Kdysi běžná okresní nemocnice tak díky přízni krajských politiků získala za posledních šest let magnetickou rezonanci, supermoderní laboratoře či duální lineární urychlovač.

Na podivná výběrová řízení i neexistující celkovou koncepci prací, které mají stát celkem více než dvě miliardy korun, před třemi týdny poukázala MF DNES. Jihomoravská opoziční TOP 09, která projekt dlouhodobě kritizuje, nyní oznámila, že kvůli podivnostem při výběrových řízeních podává trestní oznámení na neznámého pachatele. »

Předseda jihomoravské TOP 09 Jan Vitula kritizuje první dvě fáze prací z let 2006 až 2009, které přišly dohromady na miliardu korun. Obě zakázky si rozdělily z velké části společnosti Imos a TranskontaktMedical. Ve druhé z nich se sdružení těchto firem dokonce ucházelo o stamiliony jako jediné.

„Vážné pochybnosti vzbuzuje také spojení dvou odlišných předmětů zakázky, což samo o sobě výrazně snižuje transparentnost řízení. Praktiky, které byly uplatněny při rekonstrukci kladenské nemocnice, se po vzoru Davida Ratha a jeho spolupracovníků dají identifikovat i při rekonstrukci nemocnice znojemské,“ vysvětluje Vitula.

Samo vedení znojemské nemocnice se včera k obvinění nechtělo vyjadřovat. „Zatím nebudeme celou věc nijak komentovat,“ uvedl mluvčí Pavel Jajtner.

Na podezření včera ale zareagoval hejtman Michal Hašek (ČSSD) - chce prověřit auditem nejenom znojemskou nemocnici, ale i zařízení v Kyjově, kde kraj rekonstrukci pavilonu, který je v havarijním stavu, naopak blokuje.

„Rada dnes na můj návrh schválila provedení mimořádných kontrol v těchto příspěvkových organizacích kraje. Očekávám, že výsledky budou známy ještě před krajskými volbami,“ konstatoval Hašek. Sama znojemská nemocnice ale už jednou auditem v roce 2009 prošla. Ač jeho závěry poukázaly na zásadní nesrovnalosti ve výběrových řízeních, projekt, který má kraj přijít celkem na více než dvě miliardy korun, pokračuje za aktivní podpory hejtmana Haška dále.

„Původní audit zveřejňovat nebudeme. Nikdo to po nás nežádá,“ uvedl Hašek. Letošní etapu za půl miliardy pozastavil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže kvůli pochybnostem, že kritéria výběrového řízení byla diskriminační.

 

31.7.2012    Mladá fronta DNES    Strana 1    Jižní Morava

 

ŠTÍTKY

Volby:
2012 zastupitelstva krajů - Jihomoravský - 1. Jan Vitula

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 JIHOMORAVSKÝ KRAJ

Vojanova 2471/2b
615 00 Brno

info@jmk.top09.cz
telefon: +420 519790321

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Andrea Lukáčová

Andrea.Lukacova@top09.cz

telefon: +420 732550932

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme