Epopej se znovu představila domácím v Moravském Krumlově

28. 7. 2021

Středa 28. července se stala dnem, kdy plátna Slovanské epopeje mohli po jejím návratu do Moravského Krumlova na Znojemsku obdivovat první návštěvníci. V předpremiéře radnice umožnila návštěvu lidem z města. Pro všechny bez rozdílu otevírá v sobotu 31. července.

„Rozhodli jsme se pozvat lidi z města, aby se mohli na vlastní oči přesvědčit, o čem to celé bylo, co vše jsme udělali pro vystavení epopeje, a samozřejmě si prohlédli novou expozici Muchova díla,“ uvedl starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina (TOP 09).

Při oficiálním převzetí pláten do zápůjčky minulé pondělí hovořil o dvou týdnech, ve kterých je třeba mimo jiné definitivně nastavit osvětlení a podobně, nakonec se potřebné kroky podařilo zvládnout dříve.

„Ostrý provoz pro širokou veřejnost po třech zkušebních dnech pro místní začíná v sobotu,“ potvrdil Třetina. „Už teď nám tady zvoní telefony a lidé si objednávají prohlídky. Kalendář se začíná plnit hromadnými návštěvami,“ řekly dívky z pokladny epopeje.

„Jsem ráda. Já už jsem chtěla končit, ale když se nám epopej sem vrátila, starosta mě přemluvil, abych zůstala. Neodolala jsem,“ uvedla Marie Makovičková, která léta v pokladně epopeje pracovala.
Naše pokladna dnes taky vypadá jinak. Je z ní místnost pro technologii a my máme nové prostory. Je tady i šatna, kam si návštěvníci odkládají rozměrné předměty, aby náhodou při neopatrném pohybu epopej nepoškodili,“ připomněla.
Otevřeno má moravskokrumlovská výstava Slovanské epopeje od devíti do osmnácti hodin. Poslední vstup je ovšem limitován sedmnáctou hodinou. Vstupné je stanoveno na 250 korun za dospělého návštěvníka.

Novinky.cz

V Moravském Krumlově dne 28. července 2021

Štítky
Osobnosti: Tomáš Třetina