Zástupci budějovické TOPky se setkali s politickým tajemníkem ambasády USA

23. 2. 2016

Politický tajemník Ambasády USA v ČR Alex Barosso navštívil pracovně, společně s politickou expertkou Janou Kernerovou, České Budějovice. Za dlouhé roky se jedná o první pracovní návštěvu experta na politické záležitosti americké vlády na jihu Čech.

Z rozhovoru s představiteli českobudějovické TOP 09 vyplynula dvě hlavní témata – názory na působení a vnímání Spojených států na jihu Čech a příklon České republiky směrem k Rusku. Rozhovor jako takový má svou důležitost a určitě budeme zvědaví na závěry, které americká strana přijme. Přesto bychom se spíše mohli zamyslet nad danými tématy.

Jak vnímá český národ Spojené státy ve skutečnosti? Odpověď není jednoznačná. Samozřejmě, že Spojené státy mají v Čechách spoustu odpůrců. To je výsledek aktivit prezidentů Klause, Zemana a vládních představitelů, například ministra průmyslu a obchodu Mládka. A nesmíme zapomenout na stabilní preference Komunistické strany. Ale v Čechách působí faktor mlčící většiny. Ta se ukázala loni při Dragoon Ride, kdy se tisíce lidí přicházelo pozdravit s americkými vojáky. Je důležité, aby Spojené státy dokázaly překonat zklamání z hysterie ze záměru postavit na našem území radar dlouhého dosahu a z následného rozhodnutí české vlády místo pro radar neposkytnout. Je důležité, aby v Čechách byli Američané opět vidět, aby investovali, a tím nemyslíme jenom do nemovitostí, ale třeba i do vzdělání místních obyvatel.

Vyjadřujeme závěrem naději, že se návštěva Alexe Barossa stala startovacím milníkem pro zintenzivnění aktivit ambasády USA na jihu Čech.

Oldřich Souček (TOP 09)

člen krajského výboru

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Oldřich Souček, Jana Soukupová, Petra Šebestíková

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 JIHOČESKÝ KRAJ

Lannova 2
370 01 České Budějovice

info@jhc.top09.cz
telefon: +420 733773708

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Milena Kothbauerová

Milena.Kothbauerova@top09.cz

telefon: +420 734440735

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme