× Pohněme s tím. Společně!

V Budějovicích je k mání Rabenštejnská věž

28. 11. 2019

Až do 14. století spadá historie Rabenštejnské věže na rohu Sadů v Budějovicích. Měsíce už je opuštěná, a tak pro ni vedení města hledá nové využití. 

Mělo hned dva zájemce, ale nakonec se radní rozhodli ještě pro jinou variantu. „Předkládal jsem dva projekty a oba byly z mého pohledu zajímavé a dobře zpracované. Nicméně většinovou podporu nedostal ani jeden a dohodli jsme se, že zveřejníme záměr pronájmu věže, aby se mohlo přihlásit více uchazečů,“ vysvětlil další postup náměstek primátora Tomáš Bouzek (TOP 09). 

Předpokládá, že výběrové řízení bude vyhlášeno už v prosinci. O Rabenštejnskou věž měly zájem organizace Post Bellum se svým projektem Paměť národa a pak ještě spolek Umění ve městě. Lze očekávat, že se obě pokusí vyhrát a získat tak dlouhodobý pronájem zajímavých historických a navíc poměrně rozlehlých prostor. „Nejde jen o přízemí, ale i další patra, kde jsou například sociální zázemí, dva služební byty či podkroví,“ doplnil Bouzek. Díky Umění ve městě již teď věž na čas ožije v adventním období.

Ředitel pobočky Paměti národa v Jihočeském kraji Tomáš Trantina potvrdil, že zájem o prostory trvá a určitě se do soutěže přihlásí. „Chtěli bychom uvnitř vytvořit audiovizuální výstavu, která by byla atraktivní i pro mladé lidi, pořádat tam přednášky, ale také vzdělávací programy pro studenty,“ uvedl Trantina. Vznikl by tam institut Paměti národa pro jižní Čechy. „Zabývali bychom se tam dokumentární tvorbou a sbírali vzpomínky pamětníků z regionu. Počítáme i s projektem, který by mapoval česko-rakouské pohraničí a připomínal tak naši společnou historii,“ vyjmenoval Trantina.

Lukáš Marek

Zdroj: Mladá fronta DNES, 28. 11. 2019

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Tomáš Bouzek

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 JIHOČESKÝ KRAJ

Lannova 2
370 01 České Budějovice

info@jhc.top09.cz
telefon: +420 733773708

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Milena Kothbauerová

Milena.Kothbauerova@top09.cz

telefon: +420 734440735

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme