Souček: Sport je v Budějovicích Popelkou

23. 12. 2015

Po dvou letech relativní hojnosti se dotační program na podporu mládežnického sportu snížil. Je zřejmé, že radniční koalice nevidí ve sportu příliš možností, jak uplatnit své zájmy. Zejména v porovnání s objemem finančních prostředků, které odplují na provoz divadla, je rozdíl téměř osminásobný.

Ale trochu historie. V roce 2010, kdy se TOP 09 dostala poprvé do zastupitelstva, přispívala radnice ze svého rozpočtu cca 6 milionů Kč na činnost mládežnických klubů a vyčleňovala 400 tisíc na drobné investice, zejména do úpravy sociálního zázemí jednotlivých klubů. Během dvou let se, a to i díky politice vůči hazardu, prosazované ministerstvem financí pod vedením Miroslava Kalouska, prostředky navýšily na 17 milionů Kč. Pro zprůhlednění finančních toků do sportovních zařízení, byla, opět v gesci náměstka za TOP 09, zřízena příspěvková organizace Sportovní zařízení. Ta již dokázala své opodstatnění. Přesto, po součtu všech položek, příspěvek města na sport nedosáhl nikdy objemu podpory činností divadelní scény.

V Českých Budějovicích je v různých klubech registrováno okolo 10 a půl tisíce sportovců do 18 let. Skutečně aktivních je jich zřejmě méně, ale v porovnání s oblastí kultury, to je mnohonásobně více, s nepoměrně širší podporou veřejnosti.

Za TOP 09 mohu slíbit, že budeme prosazovat maximální možné zvýšení prostředků na mládežnický sport, který je tak potřebný pro kvalitní výchovu mládeže. Revize dotační směrnice pro sport v roce 2016 byla Sportovní komisí dokončena a byla předložena Radě města. Bohužel se nepodařilo prosadit zvýšení částek na činnost mládežnických klubů, třeba i na úkor podpory sportovních akcí a investičních akcí. Každodenní činnost klubů je hlavní zátěžovou položkou pro rozpočty klubů.

TOPka přeje všem budějovickým sportovcům štědré Vánoce a zdraví a trošku toho štěstíčka do Nového roku.

Oldřich Souček

člen sportovní komise Rady města Č. Budějovice

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Oldřich Souček

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Jsme jediná pravicová proevropská strana.
Děkujeme