Knot: spolupráce s výrobními podniky je důležitá

28. 8. 2017

Je důležité, aby politik nebyl odtržen od reality. Proto jsem se rozhodl, že navštívím několik významných jihočeských firem, abych se podrobně seznámil s tím, jak se jim daří na tuzemských i zahraničních trzích a v čem bychom jim mohli jako kraj ve spolupráci s hospodářskou komorou vyjít vstříc,“ uvedl Knot.

Kraj, coby zřizovatel střední škol, potřebuje zpětnou vazbu od zaměstnavatelů

Pro svou první zastávku si vybral Motor Jikov, konkrétně jeho závody v Českých Budějovicích a Soběslavi. „Teprve přímo v prostředí výrobního závodu zjistíte, jak přistupují k zaměstnancům, jaký mají výrobní program, či si vzájemně s jejím vedením můžeme říct, co od sebe očekáváme. Pro mě je důležitá podpora nových chytrých technologií, takže jsem velice rád slyšel, že Motor investuje nemalé částky i do vědy a výzkumu,“ řekl Knot.

První náměstek se dále zajímal i o zaměstnaneckou politiku Motoru Jikov a nábor nových pracovních sil z řad absolventů. „Kraj, coby zřizovatel střední škol, potřebuje zpětnou vazbu od zaměstnavatelů, o jaké obory je mezi nimi zájem. A i v této firmě mi potvrdili, že stále trvá hlad po absolventech technických směrů. To je pro nás signál, abychom i nadále na krajské úrovni pokračovali v jejich podpoře,“ uzavřel Knot

Tisková zpráva, Budějická Drbna

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme