Klíma: Jihočeské školství je špičkové. Úspěch našeho studenta je toho jen dalším důkazem

12. 4. 2022

Vyšší odborná, Střední škola a Centrum odborné přípravy v Sezimově Ústí, kterou zřizuje Jihočeskýkraj, se může pochlubit mimořádným pedagogickým úspěchem. Zdejší student 4. ročníku oboru Mechanik programátor Tomáš Hodík získal 1. místo v celorepublikové soutěži v programování CNC strojů s řídícím systémem japonské firmy FANUC. Koncem března za to převzal diplom z rukou ministra průmyslu a obchodu České republiky Jozefa Síkely. Ministr zároveň poděkoval i ředitelce školy Lence Hruškové a přislíbil užší spolupráci ministerstva se školou při prosazování nových trendů v odborné přípravě středoškoláků. Ke gratulaci se připojuje i náměstek hejtmana pro oblast školství Pavel Klíma.

„Jihočeské školství je špičkové, což se úspěchem našeho studenta opět potvrdilo. Obzvlášť mě těší, že se tentokrát jedná o úspěch v technickém oboru. Tedy v oblasti, kde je odborných pracovníků na trhu práce stále kritický nedostatek. Nepochybuji proto, že úspěšná profesní budoucnost čeká nejen na vítěze soutěže, ale na všechny absolventy tohoto perspektivního studijního oboru,“ uvedl náměstek Klíma a pogratuloval studentovi k zaslouženému úspěchu. Ředitelce Hruškové a celé škole pak poděkoval za kvalitní pedagogické vedení. 

Ředitelka Hrušková následně připomněla, že vítězství školy v této soutěži není zdaleka ojedinělé. „Jeden z našich studentů získal první místo už v roce 2020,“ zdůraznila ředitelka, která se spolu s vedením školy i všemi pedagogy snaží pozdvihnout technické vzdělávání ještě o další stupeň výše. A to důrazem na uplatnění studentů v zahraničí. „Je důležité, aby naši studenti ovládali minimálně jeden světový jazyk. Mají totiž možnost v rámci akreditace Erasmus vyjíždět do zahraničních firem a tam srovnávat svoje znalosti a dovednosti s tamními studenty a odborníky,“ dodala ředitelka Hrušková. 

Soutěž se konala loni v listopadu na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně a slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo ve čtvrtek 31. března v prostorách ministerstva. Přítomni na slavnostním ceremoniálu byli také ředitel Svazu strojírenských technologií Oldřich Paclík, zástupci firmy FANUC a další významní hosté. 

Kromě soutěže v programování CNC strojů s řídícím systémem japonské firmy FANUC se konaly na brněnském veletrhu ještě dvě další soutěže v programování CNC strojů s řídícími systémy Heidenhaina Siemens. Zde první místa vyhráli studenti průmyslovek v Brně a Frýdku-Místku. Rovněž zástupci těchto škol a těchto firem byli na slavnosti přítomni.

Zdroj: Jihočeský kraj, 7. 4. 2022

Štítky
Osobnosti: Pavel Klíma
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme