TOP 09 je v Českých Budějovicích součástí koalice

16. 11. 2018

TOP 09 bude v následujícím období součástí koalice v Českých Budějovicích. Na svém včerejším ustavujícím zasedání rozhodlo zastupitelstvo o novém složení rady města, ve které bude mít TOP 09 funkci náměstka primátora. Do voleb TOP 09 kandidovala pod názvem Společně pro Budějovice – Lidovci a TOP 09 na jedné kandidátce s KDU-ČSL a má s ní společný klub.

„Jsem rád, že budeme mít možnost podílet se na dalším směřování našeho města, a to spolu s tradičními partnery hnutí Občané pro Budějovice a STAN, se kterými tvoříme v krajském zastupitelstvu společný klub Pro jižní Čechy,“ říká lídr kandidátky Společně pro Budějovice a nově náměstek primátora Tomáš Bouzek (TOP 09).

V zastupitelstvu města má hnutí OPB, STAN – Čisté Budějovice a koalice KDU – TOP 09 celkem 15 zastupitelů. Jejich koaliční partner ANO získal 12 mandátů. Koalice tak bude mít pohodlnou většinu 27 hlasů.

„Mezi hlavní priority Společně pro Budějovice patří zlepšení komunikace města s občany, moderní a chytré město, které přiláká mladé lidi, a zlepšení mobility, aby měli občané možnost pohybu ve městě i mimo něj. Jsem přesvědčený, že budeme mít dostatek prostoru k prosazení našeho volebního programu“, říká předseda krajské TOP 09 Tomáš Bouzek.

Milena Kothbauerová, krajská manažerka JHC

České Budějovice 16. listopadu 2018

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Tomáš Bouzek

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme