× Pohněme s tím. Společně!

Sokolský ostrov se dočká úprav

13. 2. 2020

Sokolský ostrov by měl v příštím roce dostat nový kabát. S novým záměrem města by měl ale skončit provoz oblíbené pojízdné kavárny Coffee on the Go, která lidem slouží převážně v letních měsících. Nad kavárnou visel velký otazník už v loňském roce. Město nakonec smlouvu se stávajícím nájemcem prodloužilo. 

„Určitě se veřejným prostorem budeme zabývat jako celkem. Pojízdná kavárna má smlouvu o pronájmu plochy ještě na celý rok. Od příštího roku plochu nabídneme uchazečům, od kterých budeme chtít předložení komplexnějšího využití. Podle toho posoudíme, komu tento prostor pronajmeme,“ uvedl náměstek primátora Tomáš Bouzek.

Na celou oblast soutoku (Háječek, nábřeží u Železné panny a Sokolský ostrov) bude dělat město soutěž. V plánu je například vysázení nových stromů nebo oprava rozbitých laviček. Přesná podoba je ale zatím ve hvězdách. K celé věci se ještě musí vyjádřit útvar hlavního architekta a odbor územního plánování. 

Oprav a nového majitele by se měly dočkat i toalety, které přejdou ze správy domů na město. „Uvažovalo se o tom, že by je mohla provozovat kavárna Vlna. Sloužily by pro hosty této kavárny a i veřejnosti. Tento záměr je ale zatím v řešení,“ řekl Bouzek. 

Město chce záměr představit během letošního roku. Nepočítá ale s žádnými stavební zásahy, které by na Sokolském ostrově zůstaly natrvalo. "Počkáme až budeme mít k dané lokalitě podrobné záměry a vizualizace, abychom s tímto územím mohli nějak rozumně naložit,“ dodal Bouzek. 

Adéla Cinklová

Zdroj: Budějcká drbna, 13. 2. 2020

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Tomáš Bouzek

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 JIHOČESKÝ KRAJ

Lannova 2
370 01 České Budějovice

info@jhc.top09.cz
telefon: +420 733773708

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Milena Kothbauerová

Milena.Kothbauerova@top09.cz

telefon: +420 734440735

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme