Skotnica: Jančura pouze vyzobává třešničky z dortu

19. 1. 2017

Díky hlasité reakci veřejnosti na rozhodnutí jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly vyhnat „žluté autobusy“ z linky Český Krumlov – České budějovice, se RegioJet vrátil. Zaslouží si ale stejnou podporu snaha Radima Jančury vyjet i se svými „žlutými rychlíky“?

Ti, kteří se o dopravní problematiku zajímají, třeba jen okrajově, si už zvykli na poměrně častá velkohubá prohlášení majitele Regiojetu Radima Jančury. Naposledy představil svou vizi vývoje dopravního trhu, postupně chce utlumit aktivity v autobusové dopravě a hodlá více konkurovat vlakům na dosud dotovaných linkách. Jestli si něčím nejsem jistý, tak právě užitečností takových kroků pro náš dopravní systém. Pan Jančura má konkrétně na mysli trasu z Prahy do Českých Budějovic. Jak taková konkurence může vypadat, jsme mohli vidět např. na konkurenčním boji mezi autobusy firmy Asiana a právě firmou Radima Jančury. Asiana se stáhla, ale Regiojet dostal mnohamilionovou pokutu. Ještěže vlaky nemohou odjíždět v jeden čas, jako je tomu u autobusů…

Častým argumentem pro vypuštění „žlutých vlaků“ na koleje je zvýšení komfortu. Ale to je diskutabilní,když už na této trati České drahyj nasazují modernější soupravy. A ani zlevnění jízdného nemusí být rozhodujícím faktorem. Může se stát, že cestující si levnějšího jízdného užijí právě jen po dobu konkurenčního boje. Navíc zmíněná trať prošla nedávno rozsáhlou modernizací a výluková činnost dolehla plně na bedra stávajícího dopravce, Českých drah. Zdvojení vlakových souprav, lokomotiv i lokomotivních čet a ostatního vlakového personálu v době výluk, to vše kladlo značné nároky na provoz, a to nejen po finanční stránce. Právě proto by si náš národní dopravce zasloužil, aby tuto linku nadále provozoval. A to říkám s vědomí toho, že v některých případech je jistě konkurence užitečná. Zatím se však zdá, že pan Jančura míní pouze vyzobávat třešničky z dortu. Pěkně si počkat, až to jiní oddřou a pak si jen ukázat prstem… To asi umí každý.

Vladimír Skotnica

člen krajského výboru TOP 09

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Vladimír Skotnica

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 JIHOČESKÝ KRAJ

Lannova 2
370 01 České Budějovice

info@jhc.top09.cz
telefon: +420 733773708

 

KRAJSKÁ MANAŽERKA

Milena Kothbauerová

Milena.Kothbauerova@top09.cz

telefon: +420 734440735

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme