Jiří Pospíšil

poslanec Evropského parlamentu (bezpp za TOP 09)

Narodil se v Chomutově 24. listopadu 1975.

Vzdělání

gymnázium na Mikulášském náměstí v Plzni

1999 magisterské studium na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni

„Chci dbát na to, aby EU při tvorbě norem a zákonů nezacházela příliš daleko a nesnažila se chránit občany i tam, kde o to nestojí. Podpořím také studentskou mobilitu formou výměnných programů jako je Erasmus."

Politická činnost

od r. 1994 člen strany Občanské demokratické aliance

od r. 1998 - 30. leden 2014 - člen Občanské demokratické strany/místopředseda strany

2000 – 2004 – zastupitel Plzeňského kraje, opětovně zvolen v roce 2012

2002 - 2006 poslanec Parlamentu České republiky, jmenován místopředsedou Ústavně právního výboru

2006 - 2010 poslanec Parlamentu ČR

4. 9. 2006 – 9. 1. 2007 ministr spravedlnosti a předseda Legislativní rady vlády

9. 1. 2007 - 8. 5. 2009 ministr spravedlnosti České republiky, odpovědný za přípravu agendy předsednictví ČR v Radě Evropské unie v oblasti justice

od 13. 7. 2010 – 27. 6. 2012 ministr spravedlnosti České republiky

13. 7. 2010 – 13. 7. 2011 - předseda Legislativní rady vlády

od 19. 12. 2012 – 28. 8. 2013 místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Univerzitní aktivity

od r. 2000 odborný asistent katedry správního práva na Právnické fakultě v Plzni

od 29. září 2009 – 8. 8. 2010 děkan Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni

Ostatní aktivity

člen správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových – Musea Kampa, spolupracovník Dr. Medy Mládkové

Pospíšil: Směrnice o zbraních snižuje důvěru v EU

15. 3. 2017
Myslím, že se to mělo vrátit Evropské komisi k přepracování. Pořád přijímáme nějaké kompromisy, které až tak neškodí, nebo škodí málo a výsledek je, že lidé věří méně a méně Evropské unii.
Číst více

Pospíšil: Směrnice o zbraních bezpečnost nezvýší

14. 3. 2017
Chci podtrhnout, že omezováním legálního nabývání a držení zbraní se bezpečnost nezvýší ani o píď. Teroristické činy na území EU byly totiž páchány nelegálními, případně špatně znehodnocenými zbraněmi.
Číst více
TOP 09 Facebook Twitter YouTube G+ Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Michnův palác, budova č. 2
Újezd 450/40
118 00 Praha 1 - Malá Strana

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999
fax: 255 790 899

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

tisková mluvčí: Martina Macková

martina.mackova@top09.cz
tel.: 255 790 931

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET TOP 09

  

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2017  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Informace o webu |  Mapa stránek

Zablokujeme rozšiřování Seznamu nesvobody.
Souhlasím
Přidejte se k nám!
Odesláním prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
Nebo ještě lépe, napište nám,
proč volíte TOP 09
Děkujeme