TOP 09 a Starostové a nezávislí získali přes 3800 mandátů

18.10.2010

„Ve volbách jsme nominovali téměř pět tisíc kandidátů. Z nich byla skoro polovina zvolena. Pro naše hnutí byly tyto volby mimořádně úspěšné,“ uvedl předseda hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík s poděkováním voličům a kandidátům. Ten rovněž upozornil, že mimo tato dohledatelná čísla ve volbách řada příznivců hnutí kandidovala takzvaně „na petici“. „V některých obcích je tato forma kandidování mimo politické strany pořád zažitá. Tito naši příznivci kandidovali v jiné zákonné formě, která se ovšem v oficiálních statistikách u našeho hnutí neprojeví,“ připomněl. V roce 2006 přitom hnutí Starostů a nezávislí získalo „jen“ 17 mandátů, nyní přes 2300. Starostovské hnutí významně bodovalo nejen v menších městech obcích, ale třeba i v Českých Budějovicích, kde vytvořilo společnou kandidátku se svrženým primátorem Jurajem Thomou, v Jablonci nad Nisou byla kandidátka „Starostů a nezávislých“ těsně druhá, ve Zlíně v koalici s TOP 09 zvítězila.

Gazdík dále doplnil, že podle jeho poznatků asi jedna pětina starostů hlásících se k starostovskému hnutí již nechtělo obhajovat mandát. „Být starostou v dnešní době není žádný med. Ti, kdo budou zvoleni do starostovských funkcí, nečeká žádné lehké řemeslo. Upřímně jim přeji hodně síly, ale nezávidím jim,“ podotkl Gazdík, který po osmi letech ve funkci starosty rovněž končí. „Ještě nevíme, kolik starostů bude zvoleno na ustavujících schůzích zastupitelstev. Hnutí se nyní bude ve spolupráci s TOP 09 plně soustředit na krajské volby v roce 2012. Naše společná výchozí pozice je dobrá,“ uzavřel Gazdík. Dohromady Starostové a nezávislí a TOP 09 získali přes 3800 mandátů v obecních a městských zastupitelstvech (ODS přes 5100, ČSSD přes 4500, KDU-ČSL přes 3700, KSČM přes 3100, Věci veřejné přes 300).

Petr Gazdík
předseda hnutí Starostové a nezávislí

Ve Zlíně 18.10.2010

Štítky

Volby

Osobnosti

Petr Gazdík

Doporučit e-mailem

Od: *
Komu: *
Popis: *
c-a-p-t-c-h-a-c-0-d-e
Vygeneruj nový
Prosím opište kód: *  

MY.TOP 09

Již 12477 podporovatelů TOP 09. Přidejte se!

Nepřehlédněte

TOP 09: Nekašlete na Evropu

Hlavní obrázek, ke článku TOP 09: Nekašlete na Evropu
vloženo: 24.4.2014

TOP 09 se bude snažit přesvědčit voliče, že k Evropě mají co říct a že vykašlat se na ni by byla obrovská chyba. 

Volební kalkulačka pro evropské volby poradí, koho volit

Hlavní obrázek, ke článku Volební kalkulačka pro evropské volby poradí, koho volit
vloženo: 24.4.2014

Volební kalkulačka porovnávající odpovědi voličů s názory politických stran a kandidátů se stala součástí voleb.

Schwarzenberg: TOP 09 a Starostové sbírají podpisy pod petici za nezávislá média

Hlavní obrázek, ke článku Schwarzenberg: TOP 09 a Starostové sbírají podpisy pod petici za nezávislá média
vloženo: 17.4.2014

TOP 09 a STAN v kampani před volbami do EP sbírají podpisy pod petici za nezávislost médií. 

Copyright © 2009-2014  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena
X

VOLTE
PROSPERUJÍCÍ EVROPU

Evropa jsme my a vše, co se v ní děje, nás ovlivňuje. Zdravé fungování Evropy je proto i v našem zájmu. Přijetí eura je pro malé otevřené ekonomiky Unie prospěšné. Také pro naši ekonomiku bude přechod na euro, až na něj budeme připraveni, přínosem. Pravidla eurozóny musí být nejen kvalitní, ale i dodržovaná a vymahatelná.
Luděk Niedermayer

BRAŇTE
SLUŠNOST A SVOBODU

Chci dbát na to, aby EU při tvorbě norem a zákonů nezacházela příliš daleko a nesnažila se chránit občany i tam, kde o to nestojí. Podpořím také studentskou mobilitu formou výměnných programů jako je Erasmus.
Jiří Pospíšil

NAŠE MĚSTA A OBCE
SI ZASLOUŽÍ EVROPSKOU PODPORU

Rozpočet EU musí být úsporný a jeho výdaje efektivně vynakládány na podporu hospodářského růstu a vznik nových pracovních míst, především v regionech nejvíce postižených dlouhodobou nezaměstnaností.
Stanislav Polčák

VOLTE
ZDRAVOU EVROPSKOU KRAJINU

Chci, aby sjednocená Evropa byla zdravým místem k životu. Budu prosazovat racionální normy ochrany životního prostředí s důrazem na zlepšení kvality ovzduší. Zasadím se také o rovné podmínky pro české zemědělce na trhu EU.
Bořivoj Šarapatka

VOLTE
SILNOU A BEZPEČNOU EVROPU

V EU můžeme využít historickou zkušenost země bývalého sovětského bloku. Nezávislá média a svoboda slova na internetu jsou základními hodnotami každé moderní demokratické země.
Jaromír Štětina