STAN představil první pětici svých kandidátů do krajských voleb

28. 7. 2020

Do čela kandidátní listiny STAN, kterou podporuje TOP 09, Nový Impuls a Zlínské hnutí nezávislých se postaví Petr Gazdík, poslanec a krajský radní. Na prvních pěti místech kandidátky figurují známé tváře, které se představily na tiskovce ve zlínském hotelu Moskva v pátek 24.7.

„Chceme, aby Zlínský kraj sloužil lidem. Jde ale o to, aby bylo komu. Velkým problémem je vylidňování, pesimistický výhled naznačuje, že by za deset let mohlo v kraji ubýt až 60 tisíc lidí,“ konstatoval krajský předseda s tím, že je na druhou stranu pozoruhodné a potvrzené z několika stran, že máme v kraji po Praze nejlepší školství. „Přesto nám dosud odházejí ti nejvzdělanější lidí, to je alarmující,“ dodal Petr Gazdík, který jde do voleb jako lídr. 

Sociální oblast má mít za STAN na starost Eliška Olšáková, starostka Valašských Klobouk. „Trápí nás dlouhé pořadníky na pobytové služby pro seniory,“ konstatovala mimo jiné. 

Zlínský náměstek primátora Miroslav Adámek mluvil o dobudovávání okresních nemocnic, hájil také výstavbu Nové Baťovy nemocnice. 

Milan Plesar je stejně jako on krajským zastupitelem a na kandidátce STAN zastupuje Nový Impuls. „Chceme vylepšit integrovaný dopravní systém, pokračovat ve výstavbě dálniční sítě,“ pravil. 

O přehlížení kraje pražskými centralisty se mimo jiné zmínil starosta Holešova Rudolf Seifert, který na kandidátce STAN zastupuje TOP 09. 

Zlínský kraj je na tom velice dobře, co se týká zajištění kultury, ale je nutné, aby se zlepšila komunikace mezi obcemi a krajem. Společenský život ve Zlínském kraji je skutečně bohatý, mámě velký počet spolků a je nezbytné, aby kraj tyto spolky a organizace dostatečně podporoval," dodal Rudolf Seifert, pětka kandidátky hnutí STAN.

Kandidátka pro volby: 2020 zastupitelstva krajů

Kraj: Zlínský
Volební strana: STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

Poř. Jméno Věk Povolání Bydliště Polit. přísl.
5. Mgr. Rudolf Seifert

Mgr. Rudolf Seifert

60 let

starosta Holešova, novinář

Holešov, TOP 09

Rudolf Seifert se narodil 21. června roku 1960 v Brně. Dětství prožil ve Slavkově u Brna, ale později se přestěhoval do Kroměříže. Od roku 1983 žije v Holešově.

Po základní škole se vyučil zámečníkem, následně vystudoval SPŠ v Prostějově a v druhé polovině 90. let dálkově na UP v Olomouci žurnalistiku a poté na UTB ve Zlíně obor PR a marketing. V 80. letech se zapojoval do aktivit Jazzové sekce a sdružení Unijazz. V roce 1989 se podílel na šíření petice Několik vět, vypracované hnutím Charta 77.

O roku 1983 žije Rudolf Seifert v Holešově, kde se také stal členem a zakladatelem Občanského fóra. Jeho pozice v úřadě města Holešov za léta působení posílila. Nejprve se stal vedoucím odboru kultury na městském úřadě a podpořil řadu kulturních aktivit jako např. koupi zámku Holešov městem. Do TOP 09 vstoupil v prosinci roku 2010.

V roce 2006 a 2010 vedl do komunálních voleb v Holešově kandidátní listinu „Koalice pro Holešov“.  Ve volbách uspěl a stal se na dvě volební období místostarostou města Holešov. V letech 2008–2012 byl Rudolf Seifert zastupitelem Zlínského kraje. V komunálních volbách roku 2014 se opět postavil do čela kandidátní listiny „Koalice pro Holešov“, mandát komunálního zastupitele obhájil a stal se starostou města Holešov. Díky jednoznačnému úspěchu v komunálních volbách roku 2018 se Rudolfovi Seifertovi podařilo post starosty města Holešov obhájit.

60 starosta Holešova, novinář Holešov TOP 09
9. Mgr. Zuzana Vandame

Mgr. Zuzana Vandame

45 let

radní Uherského Hradiště, marketingová konzultantka

Uherské Hradiště, TOP 09

Souznění s principy a hodnotami TOP 09, absence „přívětivější“ politické kultury ve veřejném prostoru a chuť zapojit se do života místní komunity mě v roce 2010 motivovaly ke vstupu do této strany.

Vystudovala jsem sociologii a sociální politiku na FSS MU v Brně. V roce 2000 jsem se přesunula do Prahy. Praktickou sociologii jsem aplikovala v mezinárodní společnosti zabývající se výzkumem trhu, prošla jsem reklamkou a na pár let zakotvila ve velké nadnárodní společnosti v oddělení marketingu a rozvoje obchodu.

Po deseti letech, v roce 2010, jsem se vrátila do svého rodného města Uherského Hradiště. Zde pracuji jako marketigová konzultantka pro lokální firmy i neziskový sektor. Zároveň pomáhám svému francouzskému muži rozvíjet firmu zaměřenou na výpočty a vývoj v oblasti letectví.

Máme dva syny ve věku 11 a 13 let.

V roce 2018 jsem byla zvolena do Zastupitelstva města Uherské Hradiště a stala jsem se radní za TOP 09 s podporou studentů a nezávislých osobností.

Ze zkušenosti vím, že každá poctivá cesta za smysluplnými cíli vyžaduje velkou dávku trpělivosti, pokory a nezbytnou sebereflexi.

45 radní Uherského Hradiště, marketingová konzultantka Uherské Hradiště TOP 09
12. Mgr. Vít Peštuka

Mgr. Vít Peštuka

49 let

místostarosta Kroměříže, akademický pracovník Justiční akademie

Kroměříž, TOP 09

49 místostarosta Kroměříže, akademický pracovník Justiční akademie Kroměříž TOP 09
17. Mgr. Jaroslav Březina 38 místostarosta Ořechova, školní asistent na Gymnáziu Uherské Hradiště Ořechov TOP 09
22. Mgr. Miloš Vavrečka 68 evangelický farář Vizovice TOP 09
25. Ing. Miroslav Zemánek 38 vedoucí elektro projekce Boršice TOP 09
31. Josef Omelka 64 stavitel domů Uherské Hradiště TOP 09
37. Hugo Strachvic 49 správce majetku a realitní makléř Kroměříž TOP 09
38. Bc. Jiří Kouřil 26 programátor mzdového a personálního systému Zlín TOP 09
44. Ing. Ivan Lepka 58 správce nemovitostí Pohořelice TOP 09

Autor původního článku: Jan Čada

Autor: Martin Neřád

Galerie
Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme