× Pohněme s tím. Společně!

Zelienková: S velvyslanci přinášíme Zlínskému kraji nové příležitosti

22. 6. 2017

Velvyslanci Izraele, Řecka, Ukrajiny a Bulharska diskutovali ve Zlíně s podnikateli, zástupci profesních sdružení a s rektorem Univerzity Tomáše Bati. Unikátní setkání zorganizovala poslankyně TOP 09 Kristýna Zelienková s cílem přiblížit podnikatelům tyto země a umožnit jim vzájemnou spolupráci.

„Unikátní je především možnost přímo diskutovat o konkrétní problematice. Všichni účastníci dostali dostatek prostoru hovořit o různých projektech a domluvit další spolupráci. Například v našem tradičním kožedělném průmyslu. Mezi Izraelem s Univerzitou Tomáše Bati chceme také navázat spolupráci na využití technologií pro udržení vody v krajině, jejíž zásoby jsou v našem regionu ohroženy," říká lídryně krajské kandidátní listiny TOP 09, poslankyně Kristýna Zelienková.

Vedle podnikatelů, zástupců profesních sdružení, auditorských a právnických firem i kožedělného průmyslu se diskuse zúčastnil také rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně profesor Petr Sáha. O možné spolupráci mluvili s velvyslanci Izraele Danielem Martinem Meronem, Řecka Efthymiosom Efthymiadesem, Bulharska Latchezarem Petkovem a Ukrajiny Yevhenem Perebyinisem, které sem pozvala Kristýna Zelienková. „Byl jsem ohromen návštěvou Zlína. Jsou tu velké příležitosti a je to dobré místo, kde se můžeme potkat s podnikateli a navázat spolupráci," říká izraelský velvyslanec Daniel Martin Meron.

„Pro Ukrajinu jsou důležité zkušenosti České republiky s reformami místních samospráv. Dobře spolupracujeme s jinými kraji. Vidím velký přínos v případném navázání ekonomické a obchodní spolupráci i se Zlínským krajem," dodává ukrajinský velvyslanec Yevhen Perebyinis.

Jde o první takové setkání ve Zlínském kraji, na nějž navážou schůzky ke konkrétním projektům. „Věříme, že tato forma kontaktů je první vlaštovkou pro začátek nového způsobu navazování a rozvoje obchodní spolupráce v regionu a také jeho propagace v zahraničí. Vzájemně můžeme využít naše know-how," vysvětluje poslankyně a místopředsedkyně Výboru pro evropské záležitosti Kristýna Zelienková.

Emil Sedlařík, krajský manažer

ŠTÍTKY

Volby:
2017 poslanecká sněmovna - Zlínský - 1. Kristýna Zelienková

KONTAKTUJTE NÁS

KRAJSKÁ KANCELÁŘ TOP 09 ZLÍNSKÝ KRAJ

J. A. Bati 5648 (budova 32)
760 01 Zlín

info@zln.top09.cz
telefon: +420 728577541

 

KRAJSKÝ MANAŽER

Martin Neřád

Martin.Nerad@top09.cz

telefon: +420 728577541

 

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme